Tag Archives: расправија

(ВИДЕО) Се појави грозоморно видео на кое мајката на Пике ја напаѓа Шакира: Ја фатила за лицето, Пике се’ гледал!

На социјалните мрежи се појави видео кое открива колку биле лоши односите меѓу Шакира и мајката на Пике, Монсерат Бернабеу. Откако беше откриено дека Шакира на својот балкон чува кукла вештерка која покажува кон куќата на поранешната свекрва, многумина ја нападнаа велејќи дека не треба да ја вмешува мајката на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Млада мајка на четири деца објавила видео на својот TikTok профил во кое ја покажува реакцијата на нејзиниот сопруг на „предизвикувачкиот“ аутфит во кој таа планирала да излезе на пијалок со пријателите. Сисмаи Авелар од Калифорнија отишла кај својот сопруг во тесни фармерки и горен дел што го открива стомакот. …

Повеќе »

Четири реченици што никогаш не треба да му ги кажете на ПАРТНЕРОТ: Тие можат да ви ги уништат врската или бракот!

Не дозволувајте да ве обземат гневот и бесот… Во секоја врска или брак, расправиите се чести и вообичаени. Сосема е природно што не можеме секогаш да се договориме за се со нашата сакана личност. Но, и во моменти на расправија, потребно е да се задржи присебноста и да не се …

Повеќе »

По расправија со партнерот доаѓа интимен однос? Еве зошто е тоа така!

Колку пати во филмовите сте виделе љубовен пар да заврши во кревет по расправија? Колку пати во животот ви се случило ова? Што се случува со нашето тело кога сме лути? Се зголемува нивото на кортизол (хормон на стрес), се забрзува работата на срцето, се зголемува нивото на тестостерон кој …

Повеќе »

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ: Погледнете како бебето се расправа со татко и бидејќи не сака да се симне од масата!

Честопати на Интернет можеме да наидеме на слатки снимки со бебиња. Ова видео не насмеа и ни го разубави нашиот ден, а сигурно истото ќе ви го направи и вам! Станува збор за мало девојче кое се качува на маса, а нејзиниот татко се преправа дека е лут и и …

Повеќе »

Не влегувајте во расправија со нив: Знаци кои ќе ве поразат во секоја кавга

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци знаат подобро од другите како да се изборат за себе. Во првите редови има огнени знаци и еве зошто не треба да се надевате дека ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каде има сила нема правда: Кранист посла кавга уништува автомобил!

што се доживеале овие двајца мажи самите си знаат… Не им се допаднало како кранистот си ја работи својата работа и дошле да се побунат. Се гледа дека имало жестока дискусија но на крај кранистот го кажува последниот збор. По дискусијата мажите си одат а тој со кранот им го …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија на авион опточен со дијаманти предизвикала бура на социјалните мрежи!

Некои веднаш сфатила за што станува збор Фотографијата на „Боинг 777“ опточен со дијаманти која Emirates Airline ја поделил во почетокот на декември предизвикала вистинска расправија на Твитер. Некои веднаш сфатиле дека фотографијата не е стварна, додека други се восхитувале на убавината на авионот иако Emirates предупредил за што станува …

Повеќе »