Tag Archives: расположение

Сакате да пиете КАКАО? Ви ги претставуваме сите благодети од овој ВОЛШЕБЕН НАПИТОК

Овој многу здрав и вкусен пијалок ќе ви помогне во многу сегменти за одржување на здравјето. Нема ништо подобро од шолја топло какао за време на ладен и дождлив есенски ден, но и во пролет, лето – битно е да се најде време и испие. Овој пијалок не само што …

Повеќе »

ВЕЧЕРВА НЕБОТО ЌЕ ГО ОСВЕТЛИ МЛАДА МЕСЕЧИНА И НА СИТЕ ЌЕ НИ ГИ „ЗАМРСИ КОНЦИТЕ“: Еве какви промени не очекуваат!

Во одреден момент, ќе се чувствувате како да сте на вистинскиот ролеркостер од емоции… Младата Месечина на 13 март, паѓа на истиот ден како и спојот на Венера со Нептун, и тие се оддалечени само три степени. Токму оваа астро комбинација ни носи еден предизвикувачки период, а влијанието на оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Hyundai произвел автомобил за најмладите – Отишол во најдобри раце!

HYUNDAI одлучил да подари една навистина посебна работа. Станува збор за модел 45EV кој претставувал основа за креирање на детски автомобил. Тие го нарекуваат најмалиот електричен автомобил, но што е уште поважно, тоа ќе ги израдува најмладите пациенти во детската болница во Барселона. Ова е се’ само не обичен автомобил …

Повеќе »

10. причини да правите што повеќе јадења со куркума како превентива на канцер, помош на артритис, Алцхајмер, дијабетес…

Куркумата е зачин кој содржи куркумин – антиоксиданс кој носи многу придобивки за вашето тело. Постојат десет големи причини овој зачин да се најде во вашата кујна. Важно е да се напомене дека се потребни повеќе истражувања за здравствените ефекти на куркумата, бидејќи не е целосно јасно какви количини треба …

Повеќе »

(ФОТО) Како влијаат боите на вашето расположение?

Каде и да погледнете има безброј различни бои со безброј различни нијанси. Природата се погрижила животот околу нас да биде жив и разнобоен. Боите се одлика на различните аспекти на светот, како и на нашата лична историја. Дали знаете? Боите извонредно влијаат врз расположението. Замислете дека се наоѓате во свет …

Повеќе »

Со јогурт против депресивно расположение

Добро избалансираниот однос на бактерии во цревата делува позитивно и на менталното здравје, се тврди во најновото истражување. Во врска со тоа главен совет е да се пие повеќе јогурт или други напитоци со пробиотско делување. Научниците откриле дека Lactobacillus, која е најчеста во пробиотскиот јогурт, помогнува кај депресивното однесување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Учител од Загреб воодушевил: Ги посетува учениците и им свири под прозорец!

Снимката од наставникот брзо се раширила на социјалните мрежи… Наставникот Иван Петрановиќ од основното училиште „Иван Мерц“ во Загреб, кое било оштетено во неодамнешниот земјотрес и кое го посетувало девојчето кое е единствената жртва на земјотресот, дошол на идеја да ги расположи своите ученици кои мораат да останат дома заради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот мислел дека е сам во автобусот – го снимил патник и станал ХИТ!

Снимката на возачот на автобус од Норвешка, кој мислел дека е сам во возилото, стана хит на Интернет. Возачот на автобусот околу Берген се опуштил и пеел кога мислел дека е сам во автобусот, не знаејќи дека еден од патниците го снимал. Снимката предизвикала многу смеа и станала вирусна, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА СЛУЧАЈНО ИЗЕЛА КОЛАЧИЊА СО МАРИХУАНА: Нејзината реакција била УРНЕБЕСНА – луѓето не веруваат што правела!

Баба од непознат тип случајно ги изела негоите колачиња со марихуана,што тој го снимил со неговиот телефон, а нејзината реакција станала хит на социјалните мрежи. Кога колачињата почнале да „работат“, жената седела во црна фотелја, борејќи се да стигне до чашата што стоела до неа. Кога конечно успеала да стигне …

Повеќе »