Tag Archives: рак на белите дробови

(ФОТО) Славна комичарка открила дека има рак: „Морам на операција, ќе ми отстранат дел од белите дробови!“

Славната американска комичарка Кети Грифин објави на Инстаграм дека има рак на белите дробови и дека е пред операција во која ќе и биде отстранет дел од белите дробови. „Луѓе, морам да ви кажам нешто. Имам рак. Наскоро ќе одам на операција за да ми се отстрани половина од левото …

Повеќе »

Почина, познатиот актер, Мустафа Надаревиќ

Познатиот актер, Мустафа Надаревиќ, почќина во 77. година после долга борба со тешка болест. Веста за неговата смрт ја потврдил глумецот Моамер Касумовиќ за порталот Radiosarajevo.ba Zbogom dragi moj Muice. 💔 — Moamer Kasumović (@moamerkasumovic) November 22, 2020 Според споменатите медиуми, нему му бил дијагностициран рак на белите дробови, а …

Повеќе »