Tag Archives: ракавици

(ФОТО) Учителка од Вермонт направила ДОБАР БИЗНИС од ракавиците на Берни: Има 13.000 нарачки!

Учителка од Вермонт, чии рачно изработени ракавици станаа познати откако сенаторот Берни Сандерс ги носеше на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден, пронашла производител кој ќе произведе илјадници од нејзините удобни ракавици. „Имам неколку неверојатни новости! Се здружувам со Vermont Teddy Bear за да изработам ракавици како на Берни за СИТЕ …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДВРАТНО: Сечела колбас па се згадила кога видела ШТО има внатре!

Дали е можно некој да бил толку невнимателен? Британката Шон Бартон (37) била шокирана кога купила колбас во продавницата „Саинсбери“ во Бедфорсчер. Шон спазарела на вообичаен начин за вечера со сопругот и шестгодишната ќерка, но кога го исекла колбасот, таа се фџашила – во неа пронашла парчиња од гумени ракавици! …

Повеќе »

Што не очекува по укинувањето на полицискиот час?

Вкупниот број луѓе кај кои е потврден коронавирусот во земјава вчера надмина две илјади, односно достигна 2014 од почетокот на епидемијата. Тие се дијагностицирани во точно три месеци откако на 26. февруари кај нас беше потврден првиот позитивен на КОВИД-19. Оздравени се 1.453, 116. пациенти починаа, а активни случаи има …

Повеќе »

КОРОНАВИРУС И ХИГИЕНА: Доктори откриваат колку носењето заштитни ракавици ќе ви помогне во заштита од коронавирусот !

„Подобро е да ги миете рацете многу често, но во ситуации каде што правите нешто конкретно каде што постои ризик од допир, на пример здравствените работници кои што работат со инфицирани луѓе, има смисла да носат ракавици. А, кога ќе ги извадат и тие задолжително мора да ги измијат своите …

Повеќе »