Tag Archives: разочаран

(ВИДЕО) Ѓоковиќ: „Разочаран сум и лут!“

РАФАЕЛ НАДАЛ во фантастичен меч го совлада првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со 3:1 во сетови, а во полуфиналето на Ролан Гарос ќе игра против Германецот Александар Зверев. Публиката на теренот на Филип Шатрие отворено навиваше за Надал, а Ѓоковиќ во неколку наврати беше исвиркуван. „Подигнат од публиката“ „Секогаш …

Повеќе »