Tag Archives: разни облици

(ВИДЕО+ФОТО) КАДЕ ОТИДЕ СВЕТОТ – ЕДИНСТВЕН И ЛУКСУЗЕН: Хотел во облик на гитара

Џиновската рок гитара, која можете да ја видите во Форт Лаудердејл, Флорида, всушност е единствен луксузен хотел. Таа е една од најневеројатните архитектонски творби во светот што привлекува огромно внимание на јавноста. Хотелот, за кој велат дека е неверојатен, различен, возбудлив, забавен, за збогатување на поп културата, е дел од …

Повеќе »