Tag Archives: раздразливост

Под стрес сте? Јадете печурки!

Совети на нутриционист. Дали сте често под стрес, лесно се нервирате и не можете да одржите самоконтрола во критични ситуации? Збогатете го вашето мени со печурки и ќе ви биде полесно, советуваат нутриционистите. Богати со триптофан, аминокиселина која помага во контролата на стресот, печурките се најдобриот природен лек за нервоза …

Повеќе »