Tag Archives: разбојници

(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен… Видеото, со скоро три милиони прегледи, прикажува неверојатна сцена врз основа на која не знаеме на чија страна да застанеме. Двајца вооружени крадци упаднале во продавница во Бразил за да земат пари од касата. Продавачот веднаш ги кренал рацете и …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете зошто фудбалерите на Премиер лигата даваат богатство за куче – Плаќаат и до 60.000 евра за едно!

Играчот од средниот ред на Лестер, Хамза Чоудири, платил дури 60.000 евра за белгиски и германски овчар Продавачи на кучиња, додуша на оние тренирани и малку поголеми, си ги тријат рацете во Англија! Таму завладеала вистинска лудост за кучиња чувари! Се’ започнало кога играчот на Тотенхем Деле Але бил ограбен …

Повеќе »

ЛЕГЕНДАТА НА ЈУВЕНТУС ПРЕЖИВЕАЛА ПЕКОЛ: Четворица разбојници упаднале во нивната вила и впериле пиштоли во него и сопругата!

Легендата на Јувентус, Клаудио Мартисио (33) изјавил дека вооружени разбојници извршиле напад на неговото семејство во Торино, впериле пиштоли кон неговата сопруга и ги ограбиле. Gazzetta dello Sport пренесува дека четворица разбојници на двојката им се заканувале со пиштоли и ги принудиле да предадат пари и други скапоцености. По нивното …

Повеќе »