Tag Archives: пчели

НАЈДОБРО ЧУВАНАТА ТАЈНА НА ПРИРОДАТА: Ги заштитува усните и помага при многу болести – ДЕВСТВЕНОТО МЕДЕНО саќе треба да го има во секоја куќа

Саќето е исклучителен производ на кошницата. Направено од пчелин восок и се користи за складирање на храна и сместување на пчели во развој, саќето е природно чудо. Ценет поради вкусното течно злато и восочната текстура, тој е најдобро чуваната слатка тајна на природата. Што е девствено саќе? Еден од најдобрите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПЧЕЛИ ЗУЈАТ А ТАА МИРНА 18. МИНУТИ: Анџелина Џоли позирала прекриена со пчели!

За Светскиот ден на пчелите, холивудската актерка Анџелина Џоли позирала со пчели на своето тело и на лицето цели 18. минути, се со цел да се подигне свеста за важноста на пчелите за планетата, со совршен портрет. Американската актерка долго време беше вклучена во „УНХЦР“ како специјален пратеник, а сега …

Повеќе »

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа има поширока намена, па затоа може да ви помогне при многу здравствени проблеми, доколку го користите правилно и редовно. Сода бикарбоната е еден од главните состојки во многу здравствени препарати, па затоа често се користи …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВА МЕТОДА: Македонец чува пчели во тегли!

Дали филмот „Медена земја“ имал влијание на овој човек или тој сакал да се обиде нешто ново знае само тој… Човекот кој чува пчели во тегли се вика Благојче Настевски и во видео покажува како го прави тоа.

Повеќе »