Tag Archives: птичји грип

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Маж во Сплит на поводец прошетал кокошка: Некои минувачи се крстеле, други фотографирале а еве што го интересирало обезбедувањето!

Во саботата наутро, еден човек од Сплит прошетал необичен миленик по сплитске Грипе. Кокошката облечена во сина јакна го привлекла вниманието на сите, а обезбедувањето за Ковид се интересирале дали носи маска. Имено, непознат маж на поводник ја однел кокошката на утринска прошетка, а за да не и биде ладно, …

Повеќе »

Руските научници ОТКРИВААТ: Овој ПЛЕВЕЛ помага во лекувањето на КОРОНА!

Виролозите од Томск се подготвени да произведат големи количини силина (Isatis tinctoria), затоа што им помага на луѓето кои страдаат од корона, птичји грип и сипаници. До сега, силината се користела во Русија исклучиво како растение за мед и добиточна храна. Но, се испоставило дека обичниот плевел може да спаси …

Повеќе »