Tag Archives: прошетки

(ФОТО) Еве што прави Меган Маркле за да ја сочува формата за време на „заклучувањето“

Пандемијата на коронавирусот забави или запре многумина, но не и Меган Маркл. Затворањето на фитнес центрите и спортските сали не значи дека се занемарила. Покрај тоа, фитнесот сè уште е дел од нејзината рутина. Ројалта Фиорито, ко-водителка на подкастот на Royally Obsessed, открила кои навики и помагаат да остане во …

Повеќе »

Пет навики на Италијанците кои сите треба да ги прифатиме

Гранче рузмарин во чинија, активности во градината, но и во кревет, како и лежерно доживување на времето се само дел од некои „цаки“ поради кои Италијанците се полни со енергија. Село на југот на Италија, околу 150 километри јужно од Неапол, било забележано во 1950-тите како место на долговечни и …

Повеќе »

Депресијата тропа на врата! Како да се изборите со лошото расположение во зимските денови?

Зимската депресија е сама по себе многу сериозна, но психолозите ширум светот предупредуваат дека пандемијата на коронарниот вирус, карантинот и стресот можат дополнително да ја комплицираат ситуацијата. Пандемијата на вирусот Корона носи промени во секојдневните односи со луѓето: недостаток на контакт, повеќе време дома, осаменост … Според експертите, одржувањето на …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Еве како да спречите грип или вирус да ви се „рашири по телото“: За 12. часа ќе бидете како нови!

Со почетокот на студеното време, сите се плашат од настинки и вируси. За да спречиме да добиеме грип оваа сезона, треба да видиме што ја предизвикува болеста Ако ви недостасува витамин Д, спиете малку, слабо и лошо се храните, подложни сте на грип. Настинката е водечка причина за посети на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – Еден месец пред вонредната состојба ги кажала овие зборови…

„Господ нека ми прости, но еден месец пред да настапи вонредната состојба, јас изговорив на глас – „Да се случи нешто, сẻ да застане, да се одморим, изморена сум затоа што јас 20. години не спијам…“ Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која …

Повеќе »

(ФОТО) Тој обичен, обичен човек: Како австрискиот претседател патува на работа!

Има профил на Инстаграм…Објавува приватни фотографии…Покажува како го минува слободното време… Не, не е познат глумец или пејач туку австрискиот претседател Александер ван дер Белен. Меѓу неговите последни објави е онаа како користи јавен превоз, во овој случај метро, за да стаса на работа… „Ги гледам белешките од говорот на …

Повеќе »