Tag Archives: против холестерол

(Рецепт) Напиток кој може да ви помогне да се ослободите од холестеролот и вишокот килограми: Се’ што ви треба се четири состојки

Рецепт кој може да ви помогне да се изборите со килограмите Овој рецепт е направен за да помогне во процесот на намалување на холестеролот и согорувањето на мастите за многу кратко време. За позитивниот ефект на рецептот говори и фактот што дури и лекарите им го препорачуваат на своите пациенти …

Повеќе »

Колку повеќе влакна, толку подобро: Еве кој зеленчук може да го намали холестеролот

ХОЛЕСТЕРОЛОТ може да биде комплексен проблем. Од една страна, на телото му е потребен за многу различни функции, а од друга страна, премногу холестерол може да ги зголеми шансите за развој на срцеви заболувања. Што предизвикува висок холестерол и што може да се направи за поефикасно да се управува со …

Повеќе »