Tag Archives: против вируси

Како да го подготвите телото за вирусите

Витаминот Ц е штит на целокупниот имунитет, а во моментов најмногу се наоѓа во калинка, портокал и мандарина Секое утро во последно време се будите со затнат нос? Ова е знак дека сезоната на вируси започна и дека телото треба да биде заштитено и да се преземат превентивни мерки. Лекарите …

Повеќе »

(Рецепт) Ќе го зајакнете цело тело – Најмоќен напиток за имунитет: Само една чаша дневно потполно ќе ве заштити од вирусите!

Во моментов, приоритет е зајакнување на имунитетот, па затоа е добро секое утро да се започнува со чаша од овој пијалок Овој пијалок ќе го зајакне имунитетот, па шансите за добивање вирус се сведени на минимум. Со причина се нарекува еликсир на здравјето, бидејќи му обезбедува на организмот доволно витамини, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Витаминската чорба со спанаќ е одлична за опоравување на организмот после тешка храна!

Витаминска посна бомба која ќе ве окрепи и зајакне особено во период на вируси… Потребно е: врзоп млад кромид или 1 главичка кромид 2 моркови 1 корен магдонос 200 г спанаќ 4 лажици ориз масло суви зачини црн пипер сечкан магдонос Подготовка:на масло пропржете го ренданиот и сечкан морков (по …

Повеќе »

Моќта на варениот лук: Кога се подготвува според овој рецепт, уништува секаков вид вирус!

Искористете ја целата предност на оваа моќна намирница Лукот е една од најздравите намирници, природен антибиотик и средство кое ги одвраќа сите вируси. Најчесто се користи при готвење или како додаток во исхраната во салата, а малкумина знаат дека може да се направи и чај. Ви донесуваме рецепт за чај …

Повеќе »