Tag Archives: прозорец

(ФОТО) Заглавила во свеж бетон со украдено Mini и побегнала со детето и вискито

Во бегството таа ги земала само основните работи, меѓу кои имало и неотворено шише со алкохол. Во извештајот од Лејквуд, државата Вашингтон, на околу 40. километри од Сиетл, се вели дека жена украла Mini Cooper Countryman и набргу по кражбата заглавила во свеж бетон. Автомобилот бил заробен во мек материјал, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШВАЛЕР ВИСЕЛ ОД ПРОЗОРЕЦ: Гол како од мајка роден – завршило болно!

На социјалните мрежи секогаш брзо се шират ВИДЕА од швалери како висат од прозорци или тераси на високи згради, кои бегаат од гневните сопрузи. Посебно ако швалерот е во бегство – гол „како од мајка роден“. Една таква снимка повторно се шири на социјалните мрежи. Навистина, видеото е старо и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите ја споделуваат оваа снимка: Маж фатен како изневерува, а потоа следи ДРАМА

Не си поминал добро…Видеото кое е секогаш актуелно на овој ден, а на кое се гледа како еден маж на Денот на вљубените очигледно сакал да ја „усреќи“ туѓата сопруга, на 14. февруари повторно стана хит.Призорот е објавен на каналот и насловена како „Зошто мажите живеат пократко“, а на него …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето споделиле како изгледа нивниот поглед низ прозорецот, некои сцени се зачудувачки

Во ГРУПАТА наречена View from my window, која има повеќе од два милиони членови, се споделуваат фотографии од погледот од прозорецот. Многу луѓе реагираа за време на карантинот и споделуваа фотографии од различни делови на светот. Некои сцени се навистина зачудувачки. Поглед од прозорец во Качикау, Боцвана, покажува стадо слонови …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оптичка илузија која го измамила и највнимателниот набљудувач

Повеќето оптички илузии лесно се откриваат. Како добар магичен трик, во моментот кога некој ќе ти објасни, размисли „како не го видов тоа веднаш“. Но, прозорецот на Ејмс е малку поинаква илузија. Дури и по објаснувањето, е збунувачки, па ќе помислите, дали е се што гледам реално и вистинито? Погледнете …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈ! Момче видело како автомобил неконтролирано оди по удолница и на НЕСТВАРЕН начин спречил трагедија!

Секој чест за храбриот дечко… Еден млад човек скокна во прозорецот на празен автомобил за да го запре пред да одлета низ улицата кон ред куќи. Младиот човек скокнал во автомобилот, ја кренал рачната сопирачка и ја спречи катастрофата, пренесува New York Post. Овој храбар потфат е снимен со камера …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка се шокирала од пораката на сосетката:„Твоето дете стои голо на прозорецот!“

ШТО би направиле да добиете порака од соседот дека вашето дете стои целосно голо на прозорецот? Џени, мајка на две момчиња во Ајова, имала прилично обичен ден се додека една порака не сменила сè за неа. Помладиот син Дакс бил во неговата соба и гледал цртан филм, а Џени решила …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА Е МАЈКА – Се качувал на прозорецот од болницата за да внимава на својата мајка се до нејзината смрт од Ковид – 19

30-годишниот Палестинец, Jихад Ал-Суваити, секој ден седел во болничкиот прозорец за да ја гледа неговата мајка која страда од ковид-19, сè до моментот кога таа починала. Мажот до прозорецот се качувал преку олукот и со часови седел на прозорецот за да се погрижи неговата мајка да ја прима целата можна …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА ТРЕТ РУСКИ ЛЕКАР ПАДНАЛ ОД ПРОЗОРЕЦ: Доктор од Воронеж среде пандемијата на корона вирус се жалел на условите за работа!

Лекар во одделот за брза помош во западната руска област Воронеж се наоѓа во сериозна состојба, откако паднал од прозорецот на болницата после поплаките дека бил принуден да работи дури и откако бил позитивно тестиран за КОВИД-19, што е трет ваков случај во земјата во последните денови. Колегите на Александар …

Повеќе »