Tag Archives: продуценти

(ФОТО) Урнебесна сцена од филмскиот сет ги насмеала Бред Пит и Џорџ Клуни до солзи

БРЕД ПИТ и Џорџ Клуни моментално се во Њујорк на снимање на новиот филм Wolves (Волци), а една бизарна сцена од филмскиот сет ги насмеала до солзи. Тие биле фатени од папараците додека снимале акциони сцени со колегата Остин Греам, кого го бркале со автомобилот. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Марго Роби и Кара Делевињ во клинч: Општа тепачка, раката на фотографот е скршена, таа е боса и разбушавена

Британските продуценти и пријатели на познатата австралиска актерка Марго Роби и англиската манекенка и актерка Кара Делевињ наводно биле уапсени по инцидент со папараците во Аргентина. Се претпоставува дека актерките биле на вечера во ресторанот „Патагонија Сур“ во Буенос Аирес кога околу три часот наутро им пришле фотографи. Деловниот партнер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пријателите на Вилис ја поврзале афазијата со повредата што актерот ја доживеа во 2002 година во филмот во Моника Белучи

Пред неколку дена љубителите на филмот беа шокирани од веста дека Брус Вилис се повлекува од актерството поради афазија, јазично нарушување кое влијае на говорот и разбирањето. Афазијата најчесто е резултат на тумор на мозокот, срцев удар или тешка повреда на главата, а пријателите на Брус веруваат дека ова последното …

Повеќе »

(ФОТО) ИСТРАГАТА Е ВО ТЕК: Против Алек Болдвин е поднесена приватна тужба

Член на екипата на филмот „Rust“, кој минатиот месец бил сведок на фаталното пукање за време на снимањето на една сцена, денеска поднел тужба за несовесно однесување против актерот Алек Болдвин и продуцентот на филмот. View this post on Instagram A post shared by Tanja Reuter (@tanja_reuter) Холивудскиот магазин Deadline …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џерард Батлер ги тужи продуцентите на „Падот на Олимп“ – тврди дека му должат десет милиони долари!

По Скарлет Јохансон која го тужеше студиото „Дизни“ за 50. милиони долари, сега судска тужба најави и Џерард Батлер. Актерот Џерард Батлер ги тужеше продуцентските компании Nu Images и Millennium Films, за кои тврди дека му должат околу десет милиони долари профит од акциониот филм „Падот на Олимп“ од 2013. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Творецот на „Чернобил“ подготвува нова серија: Може да биде феноменална!

СЕДУМ години по почетокот на снимањето на филмот според видео играта The Last of Us, многу нешта се смениле. Освен што идејата за филмот пропаднала, се појавила далеку поинтересна опција за снимање на серијата под наслов PlayStation за која многумина сметаат дека е најдобрата напишана игра во историјата на гејмерската …

Повеќе »