Tag Archives: продава

(ФОТО) Бекам дневно заработува фантастични суми – се дознало за колка износ станува збор!

И покрај тоа што порано се пишувало дека Викторија Бекам има финансиски проблеми, се чини дека тоа не е случај со нејзиниот сопруг. Дејвид Бекам наводно заработува неверојатни 50.000 фунти на ден од неговиот бренд, или 430.000 фунти, пишува Daily Mail. Неговата заработка доаѓа од Seven Global LLP, DB Ventures …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКИ ДЕТСКИ СОЛЗИ: Сиромашно дете од БИХ плаче бидејќи му ги украле капините кои ги продавал покрај патот

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ во Босна и Херцеговина беа потресени од фотографијата на русокосо момче како плаче покрај патот, откако група постари момчиња му ги украле капините, кои тој ден ги собрал во шумата и ги продавал покрај патот. Момчето е фотографирано од претприемачот Селмир Шљивиќ од Живница, кој исто така му …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЛКУ И Е ВАЖНО: Марија го продава „евровизискиот костим“ за 5.000 долари

Нејзиниот изглед ја освои наградата „Барбара Декс“, која се доделува за најлошо облечен претставник Пејачката од „Ај кју“, младата Марија Ивановска, која заедно со партнерот Бојан Трајковски лани ја претставуваа Македонија на „Евровизија“, го продава костимот со кој настапуваше во Лисабон. Нејзиниот изглед ја освои наградата „Барбара Декс“, која се …

Повеќе »

(ФОТО) Продава икона а добил 500. лајкови и коментари „Амин“

На најпопуларната социјална мрежа кај нас, Фејсбук, има и многу групи – огласници. Мики Симов се обидел да продаде една икона, но наместо понуди или прашања…добивал само коментари од типот Амин и тоа повеќе од 500 пати… Оваа занимливост на својот Фејсбук профил ја сподели Игор Војновски…со коментар: „Замисли го …

Повеќе »