Tag Archives: програма во живо

(ВИДЕО) Водител „зевал“ во живо во утринска програма

На Бен Браун, водител на „Би-Би-Си“ му се случила непријатна ситуација откако помислил дека програмата е завршена. На видеото, кое се појави на социјалните мрежи, се гледа како водителот седи „легнат“ на стол и зева. Кога сфатил дека камерите се вклучени и дека програмата сè уште трае, тој брзо се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде програма во живо СЕ ОНЕСВЕСТИЛА!

Во утринската програма на РТЦГ се случила неочекувана ситуација кога гостинката во директен пренос се онесвестила. Додека одговарала на новинарското прашање, девојката која била соговорник во утринската програма во еден момент, пред камерите, ја изгубила свеста и паднала. Драматичната ситуација го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи кои загрижено …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРАЛА ДА ГО ПОСЛУША – НОВИНАРКА НА СИ-ЕН-ЕН ОГРАБЕНА СРЕДЕ ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Известувала за водостој а потоа и пришол маж со нож!

Новинарката на Си-Ен-Ен, Бруна Маседо била ограбена од случаен минувач, под закана од нож, додека известувала од Сао Паоло за нивото на водата на реките во Бразил. За време на преносот во живо, еден маж и се приближил и ја замолил да му ги даде мобилните телефони. „Таа беше многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИРОТ ЧОВЕК – Ирачанец умрел во програма во живо: Се жалел на состојбата во земјата па паднал!

Еден постар Ирачанец починал во живо пред телевизиските камери, додека се жалел на животот во земјата. Тој зборувал за лошите услови за животот пред да колабира. „Нема работни места. Луѓето се уморни“, рекол тој,а потоа паднал. Наводно, тој налетал на новинарите кога дошол да побара помош во болница во Багдад. …

Повеќе »