Tag Archives: проверка

ИНИЦИЈАТИВА #METOO – Џенет Џексон го следи примерот на нејзината колешка со воведување построги правила за нејзината турнеја

Џенет Џексон го следи примерот на својата колешка Бијонсе со воведување построги правила за нејзината турнеја, која планира да ја направи оваа година. Таа планира да се приклучи на иницијативата #MeToo, која конкретно се однесува на проверката на тимовите со кои работи. Веќе е познато дека Бијонсе ги проверувала продуцентите …

Повеќе »

Овие ПЕТ работи треба да ги знаете за вашиот ПАРТНЕР пред да стапите во брак

Пред да одлучите да стапнете на „лудиот камен“, добро размислете за овие работи. Љубовта е прекрасно чувство – нема ништо поубаво кога сакаш и кога си сакан. Љубовта може да не заслепи, па понекогаш не сакаме да видиме некои работи кај саканата личност кои не ни одговараат на долг рок. …

Повеќе »

7 работи што треба да ги направите кога трпите НЕПОЧИТУВАЊЕ во врската

Постапувањето со партнерот без почитување е многу деликатна работа. Дали знаете што е најлошото нешто за непочитувањето во партнерството? Односно, немате поим дека тоа се случува додека не е предоцна. Во одреден момент некој друг ви вели „Еј, тоа не е во ред“ и ти се отрезнуваш некое време. Тоа …

Повеќе »

(Совет) Како да препознаете ВИСТИНСКИ МЕД? Трикот е исклучително едноставен!

Вистинскиот, природен мед може да се препознае по неговиот изглед… Медот е совршена храна која воопшто не е евтина, па затоа е многу лесно да наидете на некој кој се обидува да направи повеќе отколку што добива – односно, трговците можат да ве измамат со лажен мед, познатата шеќерна вода. …

Повеќе »

Како да знаете дека сте купиле ВИСТИНСКО МАСЛИНОВО МАСЛО? Обрнете внимание на овие шест работи!

Маслиновото масло е старо речиси исто колку и самото време, и разноврсно како фармерките. Основната намирница за пржење и динстање е вкусна и како прелив за салата, сос за леб, па дури и како главна состојка во колачот. Сериозно, ако не сте пробале торта од портокал или лимон со маслиново …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ОГЛАСИЛ! ПИШТОЛИТЕ БИЛЕ ПРОВЕРЕНИ ВЕДНАШ ПО ПУКАЊЕТО! Се појавија нови детали од ТРАГЕДИЈАТА, Болдвин го споделил секој збор!

Актерот Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс со истрел од пиштол и го рани режисерот Хоел Соуз за време на снимањето на филмот „Rust“. Сега се појавија нови информации кои ги открила Тереза ​​Дејвис со која Алек соработувал на споменатата реализација. Болдвин ја сподели целата нејзина кореспонденција …

Повеќе »

Направете го овој едноставен тест за 90 секунди и дознајте во каква форма е вашето срце!

ВО СЛУЧАЈ да се запрашаме во каква форма е нашето тело и кое ниво на оптоварување за време на физичката активност нашето срце може да го издржи, а ние немаме значителни здравствени проблеми, постои тест што можеме сами да го направиме. Новата студија објавена од Европското здружение за кардиологија сугерира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се сомневал дека девојката го изневерува: Смислил неверојатен план тоа и да го провери!

Млад човек се посомневал дека девојката го изневерува, па смислил одличен начин да го провери тоа Ова момче решило да купи микро скриена камера и да ја стави во кујната, за да провери што се случува кога не е дома. „Ние сме заедно повеќе од шест години. Веќе некое време …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко полудел откако сопругата нивната ќерка ја заменила со друго дете – Снимката е хит!

Новопечен татко доживеал напад на паника откако неговата сопруга ја заменила нивната мала ќерка со друго дете. Инфлуенсерката Кет Стиклер сакала да го тестира сопругот Мајк, за да види дали ќе сфати дека неговата ќерка не е до него. На почетокот на видеото што го објавила на ТикТок, во количка …

Повеќе »