Tag Archives: проверка

На овој сигнал не реагира четвртина од возачите, а може да ве спаси од скапи сервиси

Сите се сеќаваме на времето кога сигналните сијалички ретко укажуваа на вистинска дефект. Како што покажува оваа студија, повеќето сè уште живеат со такво уверување. Ако сте од оние кои реагираат на сигналното светло за „проверка на моторот“ со мавтање со раката и одложување на посетата на сервисот, потпирајќи се …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНО – ОВАА ЖЕНА 100 ДЕНА НОСЕЛА ИСТ ФУСТАН! Сара ја открила причината а потоа порачалла: „Никогаш повеќе нема да купувам нова облека!“

Една жена по име Сара Робинс-Колж купила обичен црн фустан со долги ракави, кој решила да го носи во сите прилики и скоро никогаш да не го соблекува. Имено, таа фустанот започнала да го носи на работа, на прошетки, низ куќата, па дури и во празнични прилики.   View this …

Повеќе »

ШТО Е ЕНЕРГЕТСКИ ИМУНИТЕТ: Како да знаете дали сите центри во телото ви се чисти и отворени

Духовната енергија треба постојано да тече низ телото! Дури и пред модерната ера и модерната технологија, пред многу векови, луѓето ја проучувале и ја негувале својата енергија и духовен аспект на личноста. Чакра е збор на санскрит што се преведува како „тркало“. Во нашето тело има 7. чакри, и секоја …

Повеќе »

11. начини како лесно да препознаете вистински мед

Иако повеќето купувачи сакаат да набават 100% пчелен мед, тие поради погрешно купување честопати завршуваат со погрешен производ. Со овие чекори, проверете ја чистотата на медот. 1. Кристализација на мед Ако вашиот мед се кристализира со текот на времето, тоа е добар знак. Имитацијата на мед ќе остане мазен како …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) НЕВЕРОЈАТЕН ПОДАТОК – Кинезите тестирале ЦЕЛ ГРАД со 11. милиони жители: До сега 10,9 милиони немаат корона

Скоро сите  11. милиони жители на Кингдао се тестирани за вирусот корона и досега не се пронајдени нови случаи. Заклучно со вчерашниот ден, 10,9 милиони примероци се покажале негативни на короната. Заменик-градоначалникот за државната телевизија изјавил дека ризикот од локално пренесување е виртуелно елиминиран. Тестирањето на ниво на овој крајбрежен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трик со запалка со кој можете да ја проверите својата маска

Еден корисник на „Тик Ток“ споделил видео во кое пробал различни видови на заштитни маски и тестирал колку се ефикасни со едноставниот трик со запалка. Видеото, за два дена, го виделе три милиони луѓе. Винс Лимбардинг Дајсон е медицински техничар од Филипините, различни видови на заштитни маски што светот ги …

Повеќе »

(ФОТО) МОРБИДНО – КОРОНА ЖУРКАТА ГО ЧИНЕЛА ЖИВОТ: Отишол на забава да докаже дека ковидот е измама, а во последните часови горко се покајал!

Еден млад човек од Тексас кој починал од коронавирус е жртва на грозоморен тренд на забава за да докаже вирусот е измама. Пациентот, стар околу 30 години, непосредно пред да почине на медицинската сестра и рекол дека не се во право. Главниот лекар и шеф на медицинскиот персонал во болницата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бившата девојка на Овен Вилсон открила шокантни детали: „Иронично е што секогаш игра татко а не ја видел својата едногодишна ќерка!“

Холивудскиот актер Овен Вилсон (50) има три деца со три различни жени, а неговата најмала ќерка му ја родила 15. години помладиот Варуни Вонгсвиратс, сега поранешна девојка, кон крајот на минатата година. Иако актерот се чинело дека одржува добри односи со сите свои поранешни љубови, откако Варуна открила шокантни детали …

Повеќе »

ОВОЈ ДЕЗОДОРАНС Е ЗАБРАНЕТ ЗАТОА ШТО ПРЕДИЗВИКУВА РАК: Ниту случајно не го купувајте – последиците се КОБНИ!!

Швајцарија стана првата земја што забрани дезодоранси кои содржат канцерогени соли на алуминиум. После една студија од 2016. година, откриено е дека токсичните хемикалии кои се наоѓаат кај дезодоранси играат улога во рак на дојка, Швајцарскиот национален совет гласал од 126 наспрема 58 во корист за нивната забрана. Мерката исто …

Повеќе »