Tag Archives: причинители

Што на хороскопските знаци им предизвикува стрес: Ова се предизвикувачите за секој знак со кои тешко се бори!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секоја личност доживува стресна ситуација, но не секој има исти предизвикувачите Стресот во денешно време станува се почест и го попречува нашето секојдневие, деловно и приватно. Голем број на …

Повеќе »

НАУЧНА СТУДИЈА – Клучна причина за рак на дојка: Го пиете секој ден а да не сте свесни за тоа!

Знаеме дека Јапонките ретко добиваат карцином на дојка, но се чини дека тоа не се должи само на витата линија. Една норвешка студија открила дека луѓето кои пијат три чаши млеко на ден, тројно го зголемуваат ризикот од карцином на дојка во споредба со луѓето кои пијат половина чаша или …

Повеќе »