Tag Archives: природни

(ФОТО) НИКОЈ НЕМА ПОЛУДА ПРИКАЗНА ОД САЛМА ХАЈЕК: Луѓето врескаат од смеа кога ќе слушнат од каде и се нејзините, најголеми, гради во Холивуд

Салма Хајек се појави на премиерата на новиот филм Puss in Boots во Њујорк и во таа прилика го покажа своето завидно деколте. Салма Хаек (56) била главна атракција на црвениот тепих во Њујорк додека го промовирала својот нов филм „Мачорот во чизми“, а покрај неа позирале Антонио Бандерас. Облечена …

Повеќе »

5. растенија кои се сметаат за ПРИРОДНИ АНТИДЕПРЕСИВИ: Го подигнуваат расположението и го ублажуваат стресот

Нервозата, анксиозноста, нападите на паника, промените во расположението и депресијата се вообичаени заболувања во современото општество. Растенијата можат да бидат многу корисни со нивното благо и безбедно дејство Употребата на антидепресиви обично не се препорачува во случај на благи и умерени депресивни епизоди (особено ако симптомите траат помалку од две …

Повеќе »

Едноставни трикови за чистење на стаклото на туш кабината

Дали често фантазирате дека вашата врата за туширање е исто толку светла како и првиот ден? Не сте сами… Бел оцет и детергент за перење Комбинацијата на овие две состојки им е омилена на многумина кога станува збор за отстранување на дамките од стакло на туш кабината. Нема да верувате …

Повеќе »

ТРИ ПРИРОДНИ АНТИБИОТИЦИ кои ќе ги уништат бактериите и ќе го зајакнат ИМУНИТЕТОТ!

Подароци од природата кои одамна се познати како природни антибиотици. Од античките времиња, нашите предци ги знаеја позитивните ефекти на растенијата и нивните различни плодови во третманот на широк спектар на болести. Природните антибиотици можат да бидат многу корисни во секојдневниот третман, пред да посегнеме по синтетички антибиотици, што може …

Повеќе »

(Рецепт) Имате проблем со НЕПРИЈАТЕН МИРИС НА СТАПАЛАТА? Наместо скапи кремови пробајте ПРИРОДНИ РЕШЕНИЈА!

Непријатниот мирис на стапалото е многу чест проблем, но за тоа генерално не се зборува. Причината не е пот, како што мислат повеќето луѓе, туку бактерии кои се размножуваат во влажна средина. Непријатен мирис се јавува без оглед на сезоната. Мажите и жените се подеднакво подложни. Смрдливите нозе може да …

Повеќе »

(ФОТО) Природни маски за лице: Со нив негата е побезбедна, поефтина и подостапна

Понекогаш наместо да купувате различни козметички препарати, послужете се со она што веќе го имате. Природната нега на кожата е далеку побезбедна, поефтина и подостапна за употреба. Тоа е свеж, природен и многу делотворен начин на разубабување. Природата секогаш го дава најдоброто, но ние треба да знаеме да го искористиме. …

Повеќе »