Tag Archives: природни лица

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈПОЗНАТИТЕ ДАМИ НА СВЕТОТ НЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ГО ПОКАЖАТ ЛИЦЕТО БЕЗ ШМИНКА: Која ви е најубава во природно издание?

Им даваат голема поддршка на младите девојки да се прифатат себеси и своето лице такви какви што се! Од нив се очекува секогаш да изгледаат беспрекорно – без брчки, акни, вишок килограми, целулит, седа коса! А, всушност, многумина забораваат дека се обични жени како секоја од нас. Тие се соочуваат …

Повеќе »