Tag Archives: природен начин

(Рецепт) Јаболковиот оцет прави чуда: „Со ова ги отстранив ситните брадавици на кожата!“

Брадавиците се бенигни израстоци на кожата, кои по дефиниција се всушност бенигни тумори на сврзното ткиво. Брадавица е израсток на кожата предизвикан од некој тип на вирус наречен хуман папилома вирус (ХПВ). ХПВ го инфицира горниот слој на кожата, обично влегува во телото во пределот на „искршена“ кожа. Вирусот предизвикува …

Повеќе »

ПОСЛЕ 40. ТЕ ОМЕГА 3 МАСНИТЕ КИСЕЛИНИ НИ СЕ НЕОПХОДНИ, БЕЗ НИВ ТЕЛОТО ПОБРЗО ПРОПАЃА: Во овие намирници ги има во изобилство!

Без омега 3 масни киселини нема добро здравје Истражувањата докажале дека омега 3 масните киселини имаат неверојатно позитивно влијание врз целокупното здравје на организмот. Есенцијални масни киселини се оние кои нашето тело не може да ги произведе самостојно, што значи дека мора да ги добие од храна или додатоци во …

Повеќе »

(Рецепт) Најјак и традиционален чистач на вашите артерии: Спречете инфаркт и шлог на потполно природен начин!

Телото старее, а со него и крвните садови, но природата се погрижи штопофолго да ја зачува нивната еластичност и отпорност. Секој сака да биде млад и здрав долго време, но телото на крајот старее. Крвните садови исто така стареат, ја губат еластичноста и на нивните sидови се појавуваат наслаги. Потоа …

Повеќе »

(Рецепт) Природен лек кој спречува ‘рчење: Само испијте го овој сок пред спиење!

За овој рецепт потребни ви се само 4 лесно достапни намирници… ‘Рчењето е честа состојба што може да се појави во секое време, иако е почеста кај мажите и луѓето со прекумерна тежина. Постојат неколку начини да се спречи и запре оваа лоша навика, а овој напиток против ‘рчењето (природен …

Повеќе »

ДВЕ НАМИРНИЦИ ЈА ЕЛИМИНИРААТ МАСНОТИЈАТА ОД ТЕЛОТО! Конзумирајте ги 14. дена (на овој начин) и ќе спречите проблеми со срцето!

Поради брз начин на живот, лошата исхрана и недостаток на физичка активност, зголемените маснотиите во крвта се болест на денешницата. Понекогаш,поради зголемени маснотии на очните капаци можете да видите масни наслаги како жолтеникава плочка или јазли или на некои други делови на телото. Прогресијата на болеста доведува до задебелување на …

Повеќе »

Природно решение за хипертензија: Сигурен начин да го намалите крвниот притисок без лекови!

Хипертензијата е сè почест проблем… Претходните години, високиот крвен притисок беше поврзуван со постарата популација, но новите истражувања покажуваат дека сè повеќе млади луѓе на возраст меѓу 16. и 34. години страдаат од оваа болест. Луѓето со хронично висок притисок се најчесто на некаква форма на терапија, но лекарството не …

Повеќе »

Спасете ги вашите заби заби од пропаѓање на природен начин со само две состојки!

Здравјето на забите е многу важно и поради тоа редовно одите на контроли. Редовно ги миете и јадете здрава храна за да спречите нивно расипување. Внесувате доста витамини и минерали, посебно калциум кој се наоѓа во млечните производи… Исто така јадете доста зелен зелечнук. Она што исто така добро ќе …

Повеќе »