Tag Archives: природа

(ФОТО) Кејт Мидлтон воодушевила со својот неочекуван моден избор: Чевли што секоја жена треба да ги има!

Војвотката од Кембриџ доби ново работно место. Таа стана потпретседател на британската асоцијација на извидници, а таа титула ја дели со принцот Едвард, војводата од Кент. Кејт е првата жена во 113. години постоење на Здружението што се најде на таа позиција. Ова сигурно ќе биде една од омилените улоги …

Повеќе »

(ФОТО) ДА, МОЖНО Е! Неверојатна природа; Овие фотки покажуваат колку е навистина моќна!

Овие неколку примери покажуваат како природата, за да преживее, може да направи работи за кои не би верувале дека се можни, од сончоглед кој цвета на сред тротоар до дрво кое расте на врата… Се проценува дека планетата Земја е стара околу 4,5 милијарди години. Од почетокот, природата страдаше од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дечко запрел во својот луксузен џип, ја извадил раката низ прозорецот…Она што го направил МНОГУМИНА ШОКИРАЛО!

Најверојатно ова видео потекнува од Пакистан Секој се обидува на свој начин да и се оддолжи на природата и да направи добро дело, а овој човек за тоа избрал многу интересен начин. Имено, тој застана со својот луксузен џип до продавачот за да ги купи птиците што ги продавал. На …

Повеќе »

(ФОТО) ДНЕВНА ДОЗА СМЕА – Гол маж трчал по дива свиња која му го украл лаптопот

Нудист во Берлин доживеал мала непријатност додека се сончал откако дива свиња му а украла торбата во која го држел лаптоп и избегала со неа. Човекот се фрлил во лов по палавото животно, додека другите нудисти го набљудувале со смеење. Актерката Адел Ландауер ја снимила необична ситуација на популарната зилетничко …

Повеќе »

(ФОТО) Овој мост остава без здив: Фотографии ги преплавиле социјалните мрежи а изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Ако фантазирате за патување во Виетнам и ви треба само малку мотивација за конечно да купите билет за авион, тогаш оваа приказна е дефинитивно тоа…Секако, кога во светот, поради пандемијата со коронавирусот ќе се создадат услови за патување со авион… Новиот виетнамски мост со својот необичен изглед и наметливост веќе …

Повеќе »

(ФОТО) Природата е најголемо светско чудо: 12. нестварни феномени

Призори пред кои буквално застанува здивот… Човекот до денес научил безброј начини да ја модификува природата, но сеуште никој од нас не знае да направи чудо и ваква убавина, пред одреден призор буквално да се занеми…  

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА НА МИК ДОЏ – ОВОЈ ЧОВЕК ПРЕД 30 ГОДИНИ ЗАМИНАЛ ВО ШУМА: Живее во дрво, се лекува со огин и вода, а еве што вели за модерниот свет!

Пред 30 години, Мик Доџ (68) решил да го напушти современиот свет и нашол нов дом во природата на полуостровот Олимпик, недалеку од американската држава Вашингтон. Ова е приказна за човекот кого го нарекуваат Големото стапало. Тој ја помина својата младост патувајќи во Соединетите Држави и светот со неговиот татко, …

Повеќе »

(ФОТО) Тука живеат најсреќните луѓе на планетата: 13. работи кои остатокот на светот никако не ги сфаќа!

Ако сите бевме малку повеќе како Финците, светот ќе изгледаше сосема поинаку… Финска, земја во која живеат крајно точни, одговорни и вредни луѓе, го зазеде првото место на списокот на најсреќните држави во светот. Тоа е мала северна држава каде што луѓето го ценат патриотизмот и каде 99% од луѓето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ОВА СЕЛО ЛУЃЕТО ЖИВЕАТ ВЕЧНО?!Најстариот жител, овчар, доживеал 163. години! Нивната тајна е конечно откриена!

Многу места во светот имаат свои долговечни жители. Во Јапонија стогодишници живеат во Окинава, затоа ја нарекуваат „Земја на бесмртни“, Камподимел, италијанското „Село на вечноста“ сведочи за здравата медитеранска исхрана. Во сончевиот калифорниски град Лома Линда, заедница на адвентистите „Седмиот ден“ е исто така долговечна, бидејќи тие слават чист живот. …

Повеќе »