Tag Archives: принц ендрју

(ФОТО) После обвинувањата дека е „педофил“ кралицата „се откажува“ од својот син: Принцот Ендрју не се враќа на кралските должности!?

„Принцот се надевал дека оваа промена ќе биде краткотрајна, но не се остварило. Кралското семејство нема намера да се справува со неговата позиција“, рекло лице блиско до кралскиот двор, пишуваат британските медиуми Синот на британската кралица Елизабета Втора (94), принцот Ендрју(60) се повлекол од кралските должности минатиот ноември поради скандалот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИНЦОТ ЕНДРЈ ГО ЗАБРЗАЛ ЗАМИНУВАЊЕТО НА КРАЛИЦАТА: Познато колку британската суверенка ќе биде уште на тронот и која титула ќе ја понесе принцот Чарлс!

Принцот Чарлс се состанал со принцот Ендрју во Сандригам за да разговараат за последиците од катастрофалното ТВ интервју на братот среде извештаите дека се подготвува да застане на чело на монархијата кога кралицата ќе наполни 95. години. Клучна улога на принцот од Велс во „повлекувањето“ на принцот Ендрју од јавниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ ОВА ИНТЕРВЈУ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО Е НА ЧЕКОР ДО ПОТПОЛН СЛОМ: Принцот Ендрју на бизарен начин објаснил дека не бил со малолетничка – гледачите рекле дека НЕ УМЕЕ НИТУ ДА ЛАЖЕ!

Британскиот принц Ендру, кој со месеци е во очи во јавноста поради наводна афера со осудениот педофил Џефри Епштајн, првпат даде пообемно интервју од апсењето и смртта на милијардерот, неуспешно бранејќисе од наводите. Интервјуто за БиБиСи, опишано на социјалните медиуми како „авион што паѓа на танкер со нафта“, е главна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛИЦАТА ГО БРАНИ СИНОТ И ПОКРАЈ ВИДЕОТО – ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ ФАТЕН НА ДЕЛО ВО ВИЛАТА НА МИЛИЈАРДЕРОТ НА МЕНХЕТЕН: Од палатата демантираат дека бил интимен со малолетничката, а сега се појавила снимка која го компромитира!

Веќе неколку недели, не престануваат да се појавуваат нови детали во врска со скандалот со милијардерот Џефри Епстаин. Тој неодамна се обеси во затвор додека чекаше обвинение за сексуална трговија со малолетни лица.Според светските медиуми, во аферата биле вклучени многу звучни имиња, како и еден член на британското кралско семејство, …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – КРАЛИЦАТА НА ГО ДАВА СИНОТ ПЕДОФИЛ: Елизабета II во црква дошла со принцот Ендрју, другарот на педофилот Епстајн – слики од принцот со секс робинка на милијардерот!

Британската кралица Елизабета Втора, која одмара со дел од своето семејство во замокот Балморал во Шкотска, седеше во автомобилот вчера наутро, ден по самоубиството на американскиот милијардер педофил Џефри Епштајн, заедно со нејзиниот син Ендрју, кој со децении беше другар со Епштајн,а англиските медиуми објавувиле фотографија од принцот со сексуалната …

Повеќе »

(ФОТО) ГРИЖА НА СОВЕСТ ИЛИ СТРАВ: Милијардерот кој злоставувал малолетнички се убил во затворот!

Џефри Епстајн, милионерот и финансиер обвинет за сексуално искористување на малолетнички се убил во затвор, јавува „Еј – Би – Си Њус“. Извори за „Еј-Би-Си Њус“ рекле дека во саботата наутро милионерот извршил самоубиство, а неговото тело од ќелијата било однесено во болница. Епстајн е обвинет за трговија со луѓе …

Повеќе »