Tag Archives: принцеза ана

(ВИДЕО+ФОТО) ПРИЗНАНИЕТО МУ ГО ВРАЧИЛА ПРИНЦЕЗАТА АНА: Актерот Даниел Крег ја доби истата награда како Џејмс Бонд

БРИТАНСКИОТ актер Даниел Крег, кој 15. години го игра Џејмс Бонд на филмот, вчера ја доби истата награда како агентот 007, од рацете на принцезата Ана, сестра на кралот Чарлс III. Актерот (54), кој пет пати го играше познатиот агент на Нејзиното Височество, од „Казино Ројал“ од 2006. година до …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на кралицата Елизабета Втора со еден гест ја воодушевила јавноста за време на нејзиното појавување во јавноста

Принцезата Ана, ќерка на покојната кралица Елизабета и принцот Филип, ја воодушеви јавноста со гестот додека била на аеродромот ЏФК во Њујорк. 72-годишната принцеза пристигна на аеродромот за да фати лет за Лондон по претходен престој во САД. Во таа прилика била забележана како сама го носи сопствен багаж, што …

Повеќе »