Tag Archives: примера

(ФОТО) ПРИМЕРА – Ова се платите на играчите во Примера, Реаловците највисоко на листата

ЕДЕН АЗАР ќе биде најплатениот фудбалер оваа сезона во шпанската Примера. Белгискиот фудбалер за една година ќе заработува 15. милиони евра нето (повеќе од 31 милион евра бруто), односно околу 290. илјади евра неделно. Азар пред три години пристигна во Реал за 115. милиони евра и не ги оправда вложените …

Повеќе »

Богат спортски викенд на Спорт клуб: Расплет на Примера и Премиер лига, Ф1 во Монако…

Пред нас е богат викенд во Спорт клуб, каде, меѓу другото, не чека последното коло во Примера и Премиер лигата, Формула 1… Во сабота не чека исходот од Примера, каде на СК 1 од 18 часот го следиме дуелот помеѓу Ваљадолид и Атлетико, додека на СК 4 можеме да следиме …

Повеќе »

Се собрале кралевите: Фудбалерите на Реал Мадрид почнале со тренинзи

Фудбалерите на Реал Мадрид продолжуваат со индивидуални тренинзи од денес, два месеци откако Примера беше суспендирана поради пандемијата на коронавирус Сите играчи биле тестирани на КОВИД-19 пред да им биде дозволено да се вратат на тренинзите. Повеќето клубови веќе продолжија со тренинзите, Барселона започна во петокот а Атлетико Мадрид еден …

Повеќе »