Tag Archives: признат

Починал глумецот Ед Аснер: Ќе го памтиме по многу улоги, а внесе душа и на познат лик од цртан филм

Легендарниот актер Ед Аснер, кој се прослави со улогите во ситкомот „The Mary Tyler Moore Show“ и филмовите Елф и „Горе“, почина на 91 -годишна возраст, потврди неговото семејство на Твитер. „Жал ни е да ве известиме дека нашиот сакан татко почина мирно утрово. Не можеме со зборови да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отворено со Роберт Билбилов: „Кога во своето дете ќе си ги видиш сопствените мани, тоа истовремено и’ те нервира и те засмева!“

Роберт Билбилов 20 години е на музичката сцена и како композитор и како пејач. Не мислел да пее, ама „Тајните ангели” која некогаш беше хит, наместо да ја даде на пејачот за кого ја напишал, ја задржал за себе. Раде Врчаковски-Врчак, го наговорил за оваа работа и така од композитор, …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКИ МОМЕНТИ ЗА СИЛВЕСТЕР СТАЛОНЕ: Починала НАЈВАЖНАТА личност во неговиот живот!

Мајката на славниот холивудски акционен херој Силвестер Сталоне (74), Џеки Сталоне починала на 99-годишна возраст, пренесуваат странските медиуми. Френк Сталоне, брат на популарниот актер Силвестер Сталоне, објавил дека неговата мајка Џеки Сталоне починала на 99-годишна возраст. Џеки беше познат астролог, и останала запаметена како учесник во реалното шоу Големиот брат. …

Повеќе »