Tag Archives: приемен испит

(ВИДЕО+ФОТО) Ова го можат само ИНТЕЛИГЕНТНИ: Можете ли да го решите ТЕСТОТ од Харвард од 1869. година?

Задачата бара интелигенција и логика… Со години, универзитетот Харвард е познат во светот, заедно со Кембриџ и Оксфорд, како еден од најпрестижните и висококвалитетни во однос на образованието. Некои од најголемите умови на денешницата биле студенти на Харвард. Можете ли да ја решите оваа задача? Мала помош – ќе ви …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова го можат само ИНТЕЛИГЕНТНИ: Можете ли да го решите ТЕСТОТ од Харвард од 1869. година?

Задачата бара интелигенција и логика… Со години, универзитетот Харвард е познат во светот, заедно со Кембриџ и Оксфорд, како еден од најпрестижните и висококвалитетни во однос на образованието. Некои од најголемите умови на денешницата биле студенти на Харвард. Можете ли да ја решите оваа задача? Мала помош – ќе ви …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАДИ ДАВАЊЕ МИТО – ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА ЌЕ ОДИ НА РОБИЈА: Глумицата фелисити Хофман е осудена во аферата „Елитни колеџи“ – ја чека и „голема казна“!

Како дел од аферата „Елитни колеџи“, позната американска актерка, ѕвезда на серијата „Очајни домаќинки“, Фелисити Хофман беше осудена на 14. дена затвор за вмешаност во скандал со мито. Хофман беше осуден во федералниот суд во Бостон, откако во мај се изјасни за виновна за делото измама, објави АП. Актерката е …

Повеќе »