Tag Archives: придружба

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќе се наежите кога ќе видите што прави ова куче кога ќе го слушне Павароти!

Златниот ретривер Хуго ја сака уметноста. Секој пат кога ќе го слушне Лучијано Павароти не може да одолее и да не му се придружи во спектакуларните изведби. Минатиот месец тој бил пред излегување во градината кога слушнал познат глас. Тој веднаш ги препознал завршните тактови на Несун Дорма и истрчал …

Повеќе »

КАЗНА И ЗА ПРИДРУЖБАТА – ЗАКОНОТ ВАЖИ И ЗА НЕГО: Борисов мора да плати ВИСОКА КАЗНА затоа што не носел маска во манастир!

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, ќе треба да плати казна од околу 150 евра, бидејќи го прекршил решението според кое е задолжително да се носи маска во затворен простор. Борисов, кој од почетокот на пандемијата одбил да носи маска, не ја носел ниту при посетата на црква, за што ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со каков предизвик се соочи Новак пред дуелот со Изнер: Нежната страна на првиот тенисер на светот!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се пласира во четирифиналето на Мастерсот во Шангај откако го совлада Џон Изнер со 7:5, 6.3. Сепак, не одело се’ така мазно за првиот тенисер… Пред почетокот на мечот Ѓоковиќ останал без придружба. Новак, иако ја има ќерката Тара не успеал да го убеди …

Повеќе »