Tag Archives: прележано

ШОК ПОСЛЕ ПОЛОВИНА ГОДИНА: На четвртина од луѓето кои прележале корона после шест месеци им се појавил нов симптом!

Замор, губење на чувство за мирис и болка во градите се едни од најпознатите долгорочни последици од прележаниот ковид, сепак, според најновото истражување, скоро четвртина од поранешните пациенти се соочува со опаѓање на косата. Студијата објавена во списанието „Лансет“ открива дека 359. лица од 1.655. хоспитализирани во Вухан или 22. …

Повеќе »

(ФОТО) СТРАШНО – Позната глумица покажала снимка од белите дробови и срцето после прележувањето на корона

Глумица јавно проговорила за последиците од короната Алиша Милано веќе подолго време се бори со свирепиот вирус, што оставил видливи последици по нејзиното тело. Актерката на својот Твитер профил објави видео од белите дробови и срцето, како изгледаат пред и по короната. I’m going to show you some before/after pictures …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Макрон за време на Божиќните празници го преболела коронавирусот

Првата дама на Франција, 67-годишната Брижит Макрон, била позитивна на коронавирус на крајот на годината, според резултатите од тестовите што ги добила на 24. декември, соопштила нејзината канцеларија во саботата. Нејзиниот сопруг, францускиот претседател Емануел Макрон, доби позитивен резултат од тестот една недела порано, во средината на декември.   View …

Повеќе »