Tag Archives: презир

(ФОТО) Бајага проговорил за разводот од сопругата Емилија: „Презирам да гледам во чинија и бања…“

Рок-музичарот Момчило Бајагиќ Бајага проговори за разводот од сопругата Емилија по 33. години брак. Тој рекол дека е точно оти за нивниот развод се дознало дури после две години. „Мислам дека тоа е непристојно, некој сака секој да знае за неговиот приватен живот, а јас мислам дека приватниот живот сепак …

Повеќе »

Реченици кои не ги изговорува ПАРТНЕР КОЈ ВЕ САКА И ВЕ ПОЧИТУВА: Знак се на пасивна агресија, презир или незрелост

Немате што да барате во врска во која партнерот не ве почитува и прави да се чувствувате помалку вредни Веќе сте сфатиле кои работи треба да си ги кажувате секој ден, плус волшебните зборови кои можат да ги смират речиси сите расправии. Но, што е со работите кои вашиот партнер …

Повеќе »

Арогантни и вообразени: Овие хороскопски знаци мислат дека се СУПЕРИОРНИ и ги потценуваат СИТЕ ОКОЛУ СЕБЕ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многумина веруваат дека понизноста, љубезноста и емпатијата се исклучиво позитивни карактеристики, но некои хороскопски знаци не се согласуваат со ова. Како што пишува Pinkvilla, тие мислат дека е во …

Повеќе »

Причина број еден за РАЗВОД! По четири децении истражување, терапевтот дошол до НЕВЕРОЈАТНО откритие

По четири децении истражување, водечкиот светски брачен терапевт забележал јасна шема меѓу паровите кои не останале заедно… Д-р Џон Готман, автор на „Седум принципи за успех во бракот“, е еден од водечките светски истражувачи на бракот. Тој поминал четири децении проучувајќи парови на институтот Готман за да утврди што навистина …

Повеќе »