Tag Archives: преживеал

Чудесното бебе родено со само 453 грама после 133 дена минати во болница си оди дома

КОГА е роден во 22-та недела од бременоста, лекарите предвиделе дека нема да преживее. Но, малиот Расел храбро се борел и докажал дека не се во право. На 1. октомври, четири месеци по раѓањето, тој бил пуштен дома. Мајката на Расел, Наташа Вилијамс се породила во болницата Тулан Лејксајд во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Паднал под дрво и 4. дена едвај преживеал додека не се случило ЧУДО!

Во ниту еден момент не престанал да верува дека ќе преживее… Најлошото нешто што може да ви се случи ако живеете сами е некоја несреќа, малер, после која никој освен вас не може да повика на помош. Тогаш сте оставени на самите себе и ви треба само чудо за да …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА СТОРИЈА ОД САД: Босанецот Енес Дедиќ е првиот во свет кој го преживеал корона вирусот благодарение на реткиот ЕКМО третман – а бил на респиратор!

Босанецот Енес Дедиќ е првиот во свет кој го преживеал коронавирусот благодарение на редок ЕКМО третман… Енес Дедиќ, Босанец со адреса во Феникс (САД), е еден од првите пациенти кои биле заразени со коронавирус, кој преживеал после поинаков вид на третман после сериозна состојба додека бил на респиратор. Тоа бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ДЕТЕ САМО СО ЧУДО ОСТАНАЛО ЖИВО: Одело покрај мајка му а потоа на него налетал ЧИСТ УЖАС!

Застрашувачка снимка од несреќа се шири по интернет, но за среќа овој ужасен инцидент имал среќен крај. На снимката гледаме жена со повеќе деца како одат околу неа по платформа, која според се’ се чини дека е автобуска станица. Едно малечко дете одео покрај мајка му кога на станицата влетал …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХРАБРО ДЕТЕ – ОСУМГОДИШНИК ПРЕЖИВЕАЛ НАПАД НА ПЛАНИНСКИ ЛАВ:„Го грабнав стапот и го боцнав во окото!“

ОСУМГОДИШНИК од Колорадо  се борел со планински лав и преживеал. Пајк Карлсон скокал на трамполина во дворот на семејниот дом во градот Бејли кога го слушнал неговиот постар брат Гејџ како го повикува од куќата на соседот. Кога се стрчал кон него, пред Пајк се појавил планински лав, кој го …

Повеќе »

ПРЕЖИВЕАЛ НЕВОЗМОЖНО: Се качил на оградата и се фрлил низ водопадот на Нијагара – Полицијата во шок кога го пронашле!

Човекот кој се фрлил низ моќниот водопад на Нијагара е најден во добра состојба и е извлечен од реката 50. метри подолу од местото од каде што скокнал, соопштила канадската полиција. Полицијата во паркот Нијагара во вторникот пред зора е известена дека „човек во криза“ стои покрај брегот низводно од …

Повеќе »