Tag Archives: предизвици

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Што е „блекаут предизвик“ на ТикТок кој однесува детски жртви

Десетгодишно момче, кое синоќа било пронајдено мртво во стан во Раковица (Белград, Србија), и кое, како што се сомнева, учествувало во предизвикот на социјалната мрежа ТикТок, не е единствениот случај на задушување додека учествувал во играта. Последното по ред се случи пред неколку дена, кога десетгодишна Италијанка се задуши во …

Повеќе »

TikTok забранет во Италија: Девојче се задушило додека правело „предизвик“

Државниот орган за гарантирање лични податоци побара од социјалната мрежа ТикТок веднаш да ги блокира сите корисници чија старост не е потврдена со сигурност, пишува весникот „IL Fato kotidijano”. Додека трае истрагата за смртта на девојче од Палермо поради предизвик на „ТикТок“, оваа апликација е блокирана во Италија. Имено, едно …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Михаел Шумахер испратил емотивно писмо до јавноста

На 29. декември 2013. година, Михаел Шумахер сериозно се повреди додека скијал на француските Алпи. Тој не се има појавено во јавноста од тој ден, а семејството ги крие информациите за неговата состојба. “Тој е во најдобри можни раце и ние се трудиме да му помогнеме. Разберете нè, ​​ги следиме …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНСТАНТ КАРМА: „Идиот“ со кочење предизвикувал возач на шлепер – не чекал долго на казната!

Многумина се согласуваат дека го добил она што го заслужил… Најновата снимка не доаѓа ниту од Америка ниту од Русија, локација на која лудаците на пат никогаш не недостасуваат. Ним им се придружила и Европа, и тоа нејзиниот Запад, каде еден возач се обидел да предизвикува возач на камион, и …

Повеќе »

На проблемите гледаат како на предизвик: Овие хороскопски знаци имаат решение за се’!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се многу интелигентни лица со реален пристап кон секоја животна ситуација. Додека некои луѓе се очајни да најдат решенија за одредени проблеми и заради паника, тие сами си …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Марија Спасовска пред нови предизвици: Интернационални настапи за уште потврдувања на нашата млада ѕвезда!

За Марија Спасовска нема одмор…По минатогодишното претставување на Македонија на „Детската Евровизија“ со песната „Дома“ започна „лавината“ од интернационални настапи…но, она што е уште поважно таа од секаде се враќа со специјални награди, признанија кои досега не ги има освоено ниту еден македонски изведувач… Младата Марија е многу ангажирана, па …

Повеќе »