Tag Archives: предизвици

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП до 7.10: Еве што на вашиот знак му донесува Венера во Скорпија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера, планетата на љубовта и врските, влегува во знакот на Скорпија на 10. септември и со себе носи драстични промени во односите, комуникацијата и изразувањето на чувствата. Ќе посветиме …

Повеќе »

Еве кои 3. хороскопски знаци ќе бидат на удар до крајот на годината: Ги очекуваат 4. месеци предизвик!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, но одеднаш петте планети ќе се движат ретроградно. Еве ги 3 -те хороскопски …

Повеќе »

Како да не им е судено: Овие 3. пара на Зодијакот ги чекаат многу проблеми и предизвици!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Како да не им е судено: Овие 3 пара на Зодијакот ги чекаат многу проблеми и предизвици! Постојат луѓе кои се среќаваат, се вљубуваат, замислуваат да го поминат својот …

Повеќе »

Овие 3. знаци во мај ги чекаат големи предизвици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мај е месец на цвеќето, сонцето и пролетната убавина. Сепак, нема да биде толку убаво за сите знаци на Зодијакот. На кои знаци хороскопот им е неповолен? „Крвавата“ Месечина, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

Има ли крај на опасните предизвици на ТИК ТОК? Момче (12) паднало во кома, откако сакал да се задуши со врвка за чевли

ПРЕДИЗВИЦИТЕ на социјалната мрежа Тик Ток стануваат сè побрутални. Според информациите, момче (12) од Колорадо наводно паднало во кома поради учество во „предизвик за гушење“ со врвка за чевли, што го гуши додека не ја изгуби свеста Џошуа Халесиус, кого неговиот брат близнак го нашол во несвест на подот од …

Повеќе »

РЕГИОН – СПРЕЧЕНИ ДВЕ САМОУБИСТВА НА ДЕЦА ПОРАДИ ТИКТОК: Еве од кад ее двигателот на морбидниот предизвик – инспектор им дал совет на родителите!

„Во последните два месеци, припадниците на Федералната полициска управа (ФУП) на БиХ спречија две најавени самоубиства на деца“, рекол инспекторот Саша Петровиќ. Во последно време се актуелни „предизвиците“ на социјалната мрежа ТикТок, во кои децата се повикуваат да извршат самоубиство, а Петровиќ вели дека не е можно со сигурност да …

Повеќе »

Голем љубовен хороскоп за 2021.: Бикот повторно ќе се заљуби, а Овните ќе залекуваат стари рани…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Бикот ќе стави крај на лошата врска, а во мај Близнаците ги чека романса. Слободните Овни ќе залечат стари болни рани и ќе добијат шанса да влезат во нешто …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Што е „блекаут предизвик“ на ТикТок кој однесува детски жртви

Десетгодишно момче, кое синоќа било пронајдено мртво во стан во Раковица (Белград, Србија), и кое, како што се сомнева, учествувало во предизвикот на социјалната мрежа ТикТок, не е единствениот случај на задушување додека учествувал во играта. Последното по ред се случи пред неколку дена, кога десетгодишна Италијанка се задуши во …

Повеќе »