Tag Archives: предвидување

(ВИДЕО) Писмо во кое принцезата Дајана наслутила како ќе умре

Принцезата Дајана загинала на 31. август 1997. година во сообраќајна несреќа. Но, подоцна започнаа да кружат теории на заговор за убиството на принцезата, па затоа британската полиција го испрашувала принцот Чарлс. И сè започнало со едно писмо. Скоро една деценија по смртта на Дајана во 2005. година, полицијата го испрашала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гејтс ја предвидел пандемијата со корона а сега предупредува кога е следната

Во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашида Џонс поставуваат големи прашања“, основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс ги споделил своите размислувања за иднината на глобалните пандемии. Тој веќе предупреди дека може да се случи пандемија како ширење на коронавирусот, и сега ја постави својата визија за пост-ковид светот. Гејтс претходно предупредуваше …

Повеќе »

Допрва не чека трет бран: Апокалиптично предвидување на СЗО

Специјалниот претставник на Светската здравствена организација (СЗО) за ковид-19 предвидел трет бран на пандемијата во Европа на почетокот на 2021 година, доколку владите го повторат неуспехот да сторат се што е потребно за да се спречи вториот бран… „Сега имаме уште еден бран. Тие не ја изградија потребната инфраструктура во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – Еден месец пред вонредната состојба ги кажала овие зборови…

„Господ нека ми прости, но еден месец пред да настапи вонредната состојба, јас изговорив на глас – „Да се случи нешто, сẻ да застане, да се одморим, изморена сум затоа што јас 20. години не спијам…“ Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која …

Повеќе »

Откриени уште шест нови видови на корона вирус што ги пренесуваат лилјаци

Научниците, во обид да идентификуваат нови опасности како пандемија на Ковид 19 ја зафаќа планетата, откриле шест нови видови на корона вирус пренесувани од лилјаците… Нови видови на вирусот корона се пронајдени кај три вида лилјаци. За нив се смета дека нема блиска врска со вирусите кои предизвикуваат фатални инфекции …

Повеќе »

МОЖНО ЛИ Е ДА СЕ НАЈАВАТ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ЗЕМЈОТРЕСИ: Сеизмолозите предвидувале балканска апокалипса, дури и албанскиот претседател предупредувал!

Одамна, обично после секоја катастрофа како последица од земјотрес се поставува прашањето – Дали е можно да се предвидат земјотресите? Се чини дека тоа е можно, барем според грчкиот сеизмолог Акис Целентис, кој уште пред осум месеци најавил голема катастрофа на Балканот. Сеизмолозите предвидувале апокалиптичен земјотрес на Балканот, поставувајќи го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали гатачката Сабина знаела: „Не сакам никој да каже лошо за мој Боки 13!“

Од политичари и бизнисмени до гатачки – така би можел да се опише широкиот круг на пријатели на Бојан Јовановски, попознат како Боки 13… Веста за неговото апсење и активности со кои ОЈО го товари за кривичните дела „примање награда за противзаконито влијание” и за „перење пари и други приноси …

Повеќе »