Tag Archives: прв пат

(ВИДЕО) Двегодишното девојче за прв пат ги ставило наочарите и било воодушевено од светот околу неа

ВИДОТ го земме здраво за готово додека не го изгубиме. А колку е драгоцено ова чувство најдобро говори реакцијата на двегодишното девојче со оштетен вид на кое конечно му дале очила. Кога ги ставила на лицето, била воодушевена од светот околу неа. На нејзината среќа и немало крај. "At 2 …

Повеќе »

(ФОТО) Преседан во забавна емисија: Пејачка настапила потполно гола!

Шоуто „Saturday Night Live“ својата 47 -та сезона ја започна – со голотија Гостин беше пејачката Кејси Масгрејвс (33), која пееше на сцената додека носеше само пар каубојски чизми. Целосно гола, ја изведе песната „Justified“ од нејзиниот нов албум, а стратешките места ги покри со гитара. Тоа беше првиот гол …

Повеќе »

(ВИДЕО) Леонардо ДиКаприо и Џенифер Лоренс прв пат заедно на филм

Нетфликс го објави првиот трејлер за Don’t Look Up, црна комедија со научно-фантастични елементи, во која играат Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс. Освен нив, во филмот играат и многу други холивудски sвезди, како Мерил Стрип, Тимоти Шалејм, Џон Хил, Кејт Бланшет, Тајлер Пери и Аријана Гранде. Филмот е во …

Повеќе »

Кралицата на хрватската песна Данијела Мартиновиќ по прв пат на најубавите концертни простори во Македонија!

06-ТИ АВГУСТ- ХЕРАКЛЕА, БИТОЛА 07-МИ АВГУСТ- АНТИЧКИ ТЕАТАР, ОХРИД Авалон продукција известува за нивниот претстоен проект: Драги пријатели, Големо задоволство ни е да ве информираме дека после навистина долга пауза, патиштата помеѓу Данијела Мартиновиќ и Авалон Продукција повторно се споија ова лето. Со цел на што поразлична и поширока публика …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете прв пат слуша во животот – неговата реакција ќе ве разнежни!

Едно момче од Америка цел живот се бори со губење на слухот. Откако конечно добил апаратче за слух, за прв пат ги слушнал звуците на светот околу него. Неговата реакција расплакала многумина. Видеото го објави на својот канал на YouTube, ViralHog Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

Повеќе »

(ВИДЕО) Овие три работи до синоќа никогаш не се случиле на Еуро

Репрезентацијата на ИТАЛИЈА го отвори Евро 2020 во Рим со убедлива победа од 3:0 против Турција. Со таков исход беа срушени неколку рекорди на италијанската репрезентација, како и на Европското првенство. За Италија ова беше 39. натпревар во историјата на Еурото, и по прв пат на еден натпревар постигнаа три …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари прв пат после погребот снимен во јавност – Одржал говор за важноста на вакцинацијата!

Принцот Хари се појавил во јавноста, по прв пат, во неделата по погребот на неговиот дедо, принцот Филип. Тој учествувал на концерт за обединување на светот, чија цел е да се подигне глобалната свест за важноста на вакцинацијата. Сите присутни му аплаудираа на Хари за неговиот говор. „Здраво на сите. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебето кое првпат го слуша гласот на мајката е нешто најслатко што ќе видите денес

Реакцијата на бебето кое добило апаратче за слушање и прв пат го слушнало гласот на мајката никого нема да остави рамнодушен. Видеото на својот YouTube канал го објавил RM Videos. Фото: Принтскрин/Youtube

Повеќе »

(ФОТО) Астронаутите слетале во океанот

Американските астронаути Даг Харли и Боб Бенкен, кои летаа до Меѓународната вселенска станица во Спејс Иксовата Драгон капсулата, слетаа во морето крај брегот на Флорида. Харли и Бенкен слетале во капсулата што ја разделиле од Меѓународната вселенска станица вчера.Ова е прв американски лет со екипаж од домашно тло во последните …

Повеќе »