Tag Archives: први чекори

(ВИДЕО) Пет месеци од трагедијата во семејството на трагично починатиот Коби Брајан СЕ ВРАЌААТ НАСМЕВКИТЕ

По скоро пет месеци од трагичната смрт на НБА-легендата Коби Брајант, работите во неговото семејство полека се враќаат во нормала. Ожалостената Ванеса Брајант остана сама со три деца, откако нејзиниот сакан сопруг и 13-годишната ќерка Џиана починале во хеликоптерска несреќа што не се памети. Иако била презаситена од тага, Ванеса …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојчето родено без бедрена коска ги направила првите чекори!

Кога Џенифер и Мет Хејс по прв пат ја виделе фотографијата на Ава, веднаш се заљубиле во неа. Тие решиле да ја посвојат што е можно поскоро. Родена во Кина, Ава била донесена на посвојување во Америка затоа што нејзините биолошки родители ја сметале за единственото место каде што може …

Повеќе »