Tag Archives: пратеник

(ФОТО) КАНАДСКИ ПРАТЕНИК на видео состанок КАКО ОД МАЈКА РОДЕН: Му поставувале прашања на премиерот па имале што да ВИДАТ!

Канадскиот политичар Вилијам Амос (46) од владеачката Либерална партија предизвикал голем скандал кога се појави целосно гол во својата канцеларија на официјалниот состанок одржан преку видео врска! Амос, татко на две деца, ја претставува областа Понтијак, сместена преку реката Отава, и за првпат беше избрана за парламентот во 2015. година. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пратеник спасил бебе во авион: Престанало да дише, па го направил ОВА!

Драмата во воздухот ги преплашила сите патници Пратеникот од Турската партија Реџеп Шекер, во петокот, спасил бебе во авион, откако имало опасни проблеми со дишењето. На летот од Киргистан кон Турција, членот на турскиот парламент реагирал инстинктивно, бидејќи по професија е и лекар. „Бебето ја смени бојата, не дишеше, срцето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака изгледа ВАР во 10. минута на продолжението кога газда на клубот е пратеник во парламентот

Вчера на Натпреварот за шампион во кувајтската лига, веројатно е забележана најлошата одлука откако во светскиот фудбал се користи ВАР. Ал Кувајт го победил Ал Сахел со 3-2 на гостувањето од пенал во 11-та минута од судиското продолжение, иако во 87-та минута губеле со 2-1. На домаќините им бил исклучен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАТЕНИК, ВО АВСТРИЈА, СРЕДЕ СЕДНИЦА ТЕСТИРАЛ СОК НА КОРОНА: Резултатот е неверојатен!

Пратеникот на Партијата за слобода на Австрија (ФПО), Михаел Шнедлиц, остро ја критикувал австриската влада за употребата на неверодостојни тестови при масовно тестирање на населението а своето тврдење го поддржал со необичен гест. Имено, тој, покрај говорницата, направил брз тест за антиген на Кока Кола. Тој ставил неколку капка Кока …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бакнеж кој политичарот го чинел кариера!

Аргентинскиот пратеник поднел оставка откако се појавило видео на кое се гледа како тој ги бакнува градите на својата партнерка за време на онлајн седницата на парламентот. Оженетиот татко на три деца, Хуан Емилио Амери, ги шокирал колегите кога ја оставил партнерката да му седи на колено за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта прави чуда: Антонио Милошоски, на пролет, очекува петта принова!

Другарите и другарките на Давид на шега велат „секое летенце, Милошоски добиваат детенце“. Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски (44) и неговата неколку години помлада сопруга Симона, наскоро очекуваат уште една принова во семејството. Во собраниските кулоари се прошири информацијата дека Милошоски пред празниците веќе почестил дел …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ ВО ПАРЛАМЕНТ: Пратеник за време на говор ја запросил својата колешка!

Сме виделе и прочитале за различни начини на запросување но она што вчера се случи во италиајнскиот парламент веројатно е прво за овие институции... Имено,Флавио ди Муро, пратеник на Северната лига во Италија, за време на говор на седница на Парламентот, извадил прстен и ја запросил својата колешка од истата …

Повеќе »

Почина Благородна Дулиќ, поранешна пратеничка во македонското Собрание

Почина Благородна Дулиќ, беше пратеничка во македонското Собрание, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Опелото ќе се одржи утре, со почеток од 12:30 часот во капелата на гробиштата во општина Бутел. Родена е на 18.04.1941 година во Кочани.

Повеќе »

(ФОТО) Штета да пропадне убавиот ден: Еве како Павле Богоевски го минал неделното попладне!

Топлите сончеви зраци многумина „извадија“ од домовите…Некои на прошетка, други на гости, а ги имаше секако и оние кои решија неделното попладне да го минат на семеен ручек. Меѓу нив е и пратеникот во Собрание на РМ, Павле Богоевски кој на својот профил на фејсбук открил како го минал овој …

Повеќе »