Tag Archives: појас

(ВИДЕО) ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА ФИЛМОТ – Двејн Џонсон го совладале емоции кога се сретнал со расплакан обожавател

Двејн Џонсон признал дека го преплавиле емоции додека потпишувал автограм за страстен обожавател во Мексико Сити. Додека започнува прес-турнејата за најновиот филм на Џонсон, актерот се дружел со обожавателите кои со нетрпение го очекуваат новиот филм на премиерите. Сепак, еден момент се покажал премногу дури и за Џонсон, кој останал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момчето кое ја спаси сестричката од бесно куче добил почесен појас на светски првак

Херојот, 6. годишниот Бриџер Вокер,.кој добил 90. шевови откако го каснало куче додека ја штител помладата сестра, добил почесен појас на светски првак од Светскиот боксерски совет. Кога веста станала вирална, WBC најавил дека Бриџер од Вајоминг ќе стане почесен светски првак за својата храброст која „претставува најдобри вредности на …

Повеќе »

(ФОТО) МОДЕН ДОДАТОК – МАРАМАТА можете да ја носите на различни и иновативни начини

Нивните дизајни и материјали се менуваат, но тие никогаш не излегуваат од мода Марамите никогаш не излегуваат од мода. Единствено што се менува со текот на времето е начинот на кој се носат, како и дизајни и материјали од кои се изработени. Тие можат да бидат одличен моден додаток, а …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Грчкиот пејач Никос Куркулис јавно изјавил: „Моштите на Света Ана ме излекуваа од рак!“

Голема е моќта на молитвата Никос Куркулис во Грција е меѓу најпознатите и најпопуларните музичари. На 6. декември 2006. година на грчката ТВ ANT1 во телевизиската програма зборувал за болеста која го погодила во 2002. година. Никос имал дијагноза од рак на панкреасот. После неколку тестови дијагнозата била потврдена. Неговата …

Повеќе »