Tag Archives: почит

Момче кое оздравело од корона вирус во знак на благодарност се поклонило на медицинската сестра

На фотографијата е прикажано 2-годишно момче од Кина како се опоравило од коронавирус, кој се поклонил, од благодарност, на медицинската сестра која се грижела за него. Медицинската сестра го придружува момчето надвор од болницата каде што го лекувале. Но, кога излегле, тој се свртел кон неа и и’ се поклонил. …

Повеќе »

(ФОТО) АНГЕЛИНА ПОКРАЈ БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ НА ЌЕРКИТЕ НАПИШАЛА ЕСЕЈ:„Борете се мои дами!“

Во колумната која по повод Денот на жената, Ангелина Џоли (44) ја напишала за магазинот „Time“ открила дека нејзините две ќерки, Шилох и Захара, неодамна морале да бидат подложени на операција. Покрај нивниот болнички кревет, Ангелина напишала текст во кој им испратила порака до сите жени да ги зајакне во …

Повеќе »

ДЕНЕС Е ЗАДУШНИЦА-ВЕЧЕН СПОМЕН: Додека живееме нашите сакани живеат во нас – во нашите срца!

Денес е тажен ден кога се сеќаваме на оние што заминале на пат од кој нема враќање, ден на кој се сеќаваме на оние кои ни ги исполнувале срцата, не радувале, можеби и лутеле но во љубовта се’ е дозволено… Да се сетиме денес на нив и да им запалиме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бивш УФЦ првак решил да се бори со бик…

На Лук Рокхолд во последно време не му оди во Октогонот, но поранешниот шампион во УФЦ ги користи своите воени вештини надвор од него за не баш најпаметни работи. Поточно, за време на неговата посета на Монтана, Рокхолд заврши на родео каде добил шанса да ги тестира своите вештини против …

Повеќе »

Преслаткото видео од дете кој го храни прадедото со деменција го освои интернет

ШЕСТГОДИШНИОТ Колтон Кеит станал ѕвезда откако по интернет се проширила снимка на која тој трпеливо го храни 79. годишниот прадедо, Френклин… Френклин е болен од деменција и Алзхајмерова болест и ништо не може сам, открила Никол Еретриџ, мајката на Колтон. Додека го снимала Колтон како се грижи за прадедото, Никол …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНИ СУПЕРЈУНАЦИ – Марвел ја објави избришаната сцена од „Авенџерс“ која никого не остава рамнодушен!

„Тоа е прекрасна сцена, емотивно одглумена, но ја снимивме пред погребот на Старк. На крајот заклучивме дека сцената со погребот сепак подобро ги рефлектира емоциите по смрта на Тони“, раскажале режисерите на филмот. Марвел ја објави избришаната сцена од „Авенџерс“ која многу од фановите ги погодила право во срцето, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Какво почитување кон учителот: Топли зборови кои носат солзи радосници!

Екипажот на авионот на својот учител му приредил големо изненадување додека тој мирно си седел на седиштето и уживал во летот… „Драги патници, ви говори вашиот капетан. денес е важен ден.Веќе шест години работам како пилот, како дел од семејството на ’Туркиш Ерлајнс’, и тоа благодарение на напорите на мојот …

Повеќе »

(ФОТО) Како принцеза: Роналдо во Дубаи засенет од свршеницата која некогаш им продавала облека на богаташи како него

Георгина и Роналдо се запознале во 2016. година на забава на модниот двоец Долче&Габана.Светот за неа дознал откако во неа се вљубил еден од најпопуларните светски фудбалери, Кристиано Роналдо. Станува збор за 24. годишната Георгина Родригез која работела како продавачка во бутик на Гучи во Мадрид кога во 2016. година …

Повеќе »