Tag Archives: починат син

(ФОТО) Џорџина го открила името што таа и Роналдо и го дале на новородената ќерка

Џорџина РОДРИГЕЗ објави фотографија од ќерката која ја роди на 18. април и го откри нејзиното име. „Бела Есмералда. 18 април 2022 година“, напишала Џорџина покрај фотографијата од бебето што спие. View this post on Instagram A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) Џорџина истиот ден родила син, но за …

Повеќе »

(ФОТО) ПРСТОТ НА РОНАЛДО УПАТЕН НА НЕКОЈ ГОРЕ? Георгина Родригез се огласи, првпат по смртта на новородениот син

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез пред десетина дена на социјалните мрежи ја објавија тажната вест дека починал нивниот новороден син. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) -Со најдлабока тага ја објавуваме смртта на нашето бебе. Тоа е најголемата болка што може …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо се огласи на Инстаграм по смртта на неговиот син: „Мајката и бебето се дома!“

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО на својот Инстаграм профил ја објави првата семејна фотографија по веста за смртта на новородениот син. „Дом, сладок дом. Гио и нашето девојче конечно се со нас. Сакаме да им се заблагодариме на сите за нивните убави зборови и гестови“, започнал тој. „Вашата поддршка е многу важна за …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕЖОК ЖИВОТ – Сите животни трагедии на Џорџина Родригез

Џорџина Родригез е жена која денес како партнерка на еден од најпознатите и најбогатите фудбалери во светот Кристијано Роналдо ужива во незамислив луксуз. Но, за жал, судбината не и дозволила да избегне несреќи во животот … Познатата двојка неодамна објави вест во која откри дека останала без едно од новородените …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете што направија навивачите на Ливерпул во чест на починатиот син на Роналдо

На НАЈГОЛЕМОТО англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед (4:0) имаше трогателен момент во седмата минута кога целиот стадион се крена на нозе со овации, а химната на Ливерпул You Never Walk Alone испрати порака за поддршка до Кристијано Роналдо. Да потсетиме, португалскиот фудбалер објави дека неговиот новороден син починал …

Повеќе »

(ФОТО) На Кристијано Роналдо му починал син: „Ова е најголемата тага што може да ја почувствува еден родител“

Кристијано Роналдо и неговата избраничка Георгина Родригез објавија крајно тажна вест. Двајцата во октомври ја известија јавноста дека чекаат близнаци, а денеска дека нивниот син починал, додека ќерката преживеала во, очигледно, предвременото породување што се случило. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) -Со најдлабока …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер со емотивна објава до својот починат син: „Мислам на тебе секој ден!“

Познатиот актер Џон Траволта на Инстаграм испратил емотивна објава на својот син Џет, кој ненадејно починал во 2009. година. Џет беше најстарото дете на Траволта, кое го доби со неговата покојна сопруга Кели Престон, а вчера ќе го прославеше својот 30-ти роденден. Во таа прилика татко му не криел колку …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ: Бизарното барање на свекрвата ја ШОКИРАЛО сопругата на починатиот син

Понекогаш свекрвите навистина немаат мерка Млада жена останала вдовица, откако нејзиниот сопруг починал по долга и тешка битка со ракот. Само неколку дена по неговата смрт, таа била повикана од нејзиниот свекор и свекрва со многу бизарно барање. Убедени дека ќе се излечи, тие одлучиле да замрзнат неколку примероци од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бајден синоќа танцувал со најмалечкото внуче кое го украло шоуто во Овалната соба

Претседателот Џо Бајден синоќа со својот најмлад внук во рацете танцувал додека го гледал инаугуративниот концерт во Белата куќа. Внукот го доби името на покојниот син на Бајден, Бо Бајден. Фото: Скриншот/MailOnline

Повеќе »