Tag Archives: починати

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска се регистрирани 193 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 34. лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 110, Прилеп – 16, Кавадарци – 15, Куманово – 12, Штип -9, Тетово – 7, Кочани и Кичево – по …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА -НЕМА ШЕГА СО БРИТАНСКИОТ СОЈ: 46. лица починале – Денеска се регистрирани 687 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.050 тестирања, а регистрирани се 687 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 310, Куманово – 55, Битола – 35, Прилеп, Охрид и Струмица по – 33, Велес – 31, Кавадарци и Тетово …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПАНДЕМИЈАТА ПРОДОЛЖУВА СО МНОГУ ПОЧИНАТИ: Починати се 32. лица- Денеска се регистрирани 1.092 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а регистрирани се 1.092 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 452, Битола – 85, Куманово – 80, Прилеп – 49, Кавадарци – 45, Велес – 41, Струмица – 36, Охрид …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО МНОГУ ПОЧИНАТИ: Животите ги загубиле 42. лица – Денеска се регистрирани 1.174 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.598 тестирања, а регистрирани се 1.174 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 430, Велес – 81, Куманово -78, Прилеп и Битола – по 74, Струмица – 53, Охрид – 49, Гостивар – …

Повеќе »

(ФОТО) „Бразил е ‘БИОЛОШКА ФУКУШИМА’ – секоја недела се јавува по еден нов сој“: Водечки стручњак предупредува на „најголемата човечка трагедија во бразилската историја“ но и закана за цел свет

Бразил се соочува со „биолошка Фукушима“ и секоја недела се открива нова варијанта на Ковид, предупреди еден од водечките здравствени експерти во оваа земја, пренесува „Daily Mail“. Дневен рекорд од 4.195 смртни случаи беше поставен во вторникот, а најновите проекции покажуваат дека Бразил потенцијално ќе се соочи со вкупно 600.000 …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Повторно 35. починати лица: Денеска се регистрирани 1.163 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.927 тестирања, а регистрирани се 1.163 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 473, Битола – 100, Куманово – 90, Прилеп – 62, Охрид – 50, Струмица – 45, Тетово – 36, Штип …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ЛОШИТЕ БРОЈКИ ПРОДОЛЖУВААТ: Починати се 51. лице – Денеска се регистрирани 1.302 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО 45. ПОЧИНАТИ: Денеска се регистрирани 1.259 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.555 тестирања, а регистрирани се 1.259 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 562, Битола – 97, Куманово – 83, Велес -51, Струмица – 48, Кавадарци – 47, Охрид – 42, Прилеп – …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО ЦРНИ БРОЈКИ СО МАЛКУ ТЕСТИРАНИ: Починати се 37. лица – Денеска се регистрирани 301. нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.431 тестирања, а регистрирани се 301 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 174,Кавадарци -17, Велес -16, Прилеп -14, Куманово, Тетово и Штип – по 11, Гостивар – 8, Охрид – 7, Струга …

Повеќе »