Tag Archives: поука

(ВИДЕО) Албански филм со три сцени што треба да се гледа повеќе пати

Колку филмови и серии сме гледале во животот или сме читале книги без на нас да остават никаков впечаток, а камоли да научиме нешто од нив. Затоа овој албански двоминутен филм никогаш никого не остава рамнодушен. Ако одвоите само две минути од вашето време, ќе бидете потсетени што значи сожалување, …

Повеќе »

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – 5. моќни цитати кои го менуваат животот од корен: Кога се ќе тргне надолу, внимателно прочитајте ги овие реченици!

Овие цитати ќе ви помогнат да се вратите на вистинскиот пат Пред седум години, мојот живот беше како темен тунел. Депресијата со која се соочував беше ужасна. Никогаш не сум била личност склона кон самосожалување или некој што гледа само лошо околу нив. Дури и денес не ми е јасно …

Повеќе »

(ФОТО) ИДИОТИ НА ИСТАГРАМ ЈА НАРЕКУВААТ НАЈГРДА ДЕВОЈКА НА СВЕТОТ: Таа има многу ЈАСНА порака за сите која ќе ве поттикне на размислување!

Кога Германката Илка Брул (27) се појавила на Инстаграм, таа била бомбардирана со грди зборови и навреди и била почестена со титулата најгрда девојка на светот. Илка не дозволила тоа да ја потресе во намерата на светот да му го покаже своето лице и да докаже дека убавината има многу …

Повеќе »

(ФОТО) Моќна фотка: Можеме ли да „учиме“ од животните!

На интернет се појави една моќна фотографија која покажува интересна ситуација – односите помеѓу животните и луѓето! На истата фотографија се две сцени: 1. на која човек убива човек 2. на која магаре спасува магаре Колку повеќе ги запознавам луѓето, толку повеќе ги сакам животните. Ама, тоа животните на луѓето …

Повеќе »