Tag Archives: поубава

(ФОТО) МНОГУ ЛИЧИ НА ПОЗНАТАТА МАЈКА – Ќерката на Моника Белучи прошетала на модната писта во долна облека и ги воодушевила сите со својот изглед

Постарата ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, носеше ревија за брендот Dolce&Gabbana на овогодинешната модна недела во Милано. На социјалните мрежи се појавија фотографии од Дева која ја претставила линијата на долна облека, а луѓето не престануваат да ја коментираат убавината на 17-годишната девојка која почнала да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер Лопез без шминка предизвикала многу коментари:„Помлада си кога си природна!“

Погледнете како изгледа пејачката без шминка. На својот профил на Инстаграм, Џенифер Лопез објави видео во кое е без шминка. Снимката трае околу пет минути и таа ја покажа својата дневна рутина, која се состои од креми и серуми. Секако, станува збор за нејзината колекција што ја рекламира. Покрај „кафе …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката на Анџелина Џоли била поубава од неа

Анџелина Џоли многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Нејзиниот изглед често се нарекува „мачкин“, а насмевката е симбол на Холивуд. Сепак, многумина не знаат дека Анџелина Џоли многу потсетува на нејзината покојна мајка Марселин Бертран, од која ја наследила убавината, но и држењето на телото. Да беше жива, …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли со 16. и 44. години: Прашува на која слика е поубава

Актерската дива Ангелина Џоли на својот Инстаграм профил објави фотографии кога имала 16. години, а сега со 44 години, и на десетици илјади следбеници им понудила да одговорат на која е поубава. 16 или 44? – прашала Ангелина Како и да е, никој не можел да осе длучи, бидејќи и …

Повеќе »

(ВИДЕО) После разводот сакала голема промена: Погледнете како стилистот ја разубавил!

На луѓето понекогаш им е потребна голема промена за да почнат да се чувствуваат подобро. И’ на 55. годишната Кери од САД и била потребна една таква промена па одлучила да го посети својот некогашен школски другар, познат стилист, Кристофер Хопкинс. Кери неодамна се развела па поради тоа сакала да …

Повеќе »