Tag Archives: поттик

(ВИДЕО+ФОТО) Украинските претставници се огласиле пред вечерашниот настап на Евровизија, народот ги поддржува: „До победа“

ВЕЧЕРВА е првата полуфинална вечер на Евровизија во Торино, а украинските претставници, „Калуша оркестра“, настапуваат шести пат по ред со песната „Стефанија“. „Денес е првото полуфинале. Ќе дадеме се од себе“, напишале членовите на групата на Инстаграм пред нивниот настап на Евровизија. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

Што сакаат мажите во емоционална врска: Студијата донесе нови резултати!

Студијата покажа дека мажите сакаат женски комплименти. Социјалните норми во врските најчесто диктираат дека мажите се оние кои треба да покажат желба и да иницираат секс, додека чувството дека тие самите се пожелни е екстремно. Сепак, новото истражување покажа дека е многу важно за огромното мнозинство мажи да чувствуваат да …

Повеќе »