Tag Archives: потесна половина

ПРЕВЕНЦИЈА – Јадете 5 ОРЕВИ ДНЕВНО и подобрете го целокупното здравје: Еве кои се сите придобивки!

Доколку внесете ореви во секојдневната исхрана, сигурно нема да зажалите Оревите се омилен додаток на колачи и пити, но треба да се јадат и самостојно. Постојат многу причини зошто треба веднаш да ги вклучите во секојдневната исхрана. Количината што треба да се внесе е незабележлива, а ефектот врз целокупното здравје …

Повеќе »