Tag Archives: постелнина

Го местите креветот наутро или не – што кажува тоа за вас?

Ако немате навика да го местите креветот, а неодоливо сакате да ја усвоите таа навика, ова е рецептот: научниците велат дека се потребни 66. дена за една задача да стане навика и рутина. Местењето на креветот не одзема многу време, но некои луѓе сепак го оставаат ненаместен. Некои го сметаат …

Повеќе »

Цаки на Скандинавците за средување на куќата што ќе ви го олеснат животот

Скандинавскиот начин на живот е копиран од многумина бидејќи се базира на едноставност и удобност. А за да не станеме робови на дотерување и целодневно рибање, постојат корисни трикови од овие северни земји што можеме да ги примениме. Неколку дејствија во исто време За да не ја чистите куќата цел …

Повеќе »

Пет начини да се разладите без клима

Најсигурен начин да ја одржите вашата куќа ладна во текот на летото е да користите клима уред за да ја намалите температурата, но постојат и други начини да ја разладите вашата куќа без големи сметки за електрична енергија. 1. Драперии и ролетни Мајсторите тврдат дека 30% од несаканата топлина доаѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Бивша вработена ги открила тајните на хотелите: „Овие работи не ги користете – не ги перат!“

Поранешна вработена во хотел споделила некои тајни на хотелските соби и ги советувала луѓето на што треба да внимаваат кога престојуваат во нив. Јанеса Ричард објавила видео на „ТикТок“ кое станало вирално. „Работев во хотел пред неколку години и мислам дека би било забавно да ви откривам тајни за хотелите …

Повеќе »

(ФОТО) Татко постелнината ја претворил во друштвена игра за да ги забави децата во болница!

На таткото и бизнисмен, Кевин Гејтлин,му бил доволен еден поглед на чаршавите во креветот за да дојде до неверојатна идеја. Ги претворил во шарени, забавни и интерактивни игри за децата кои се хоспитализирани во болница. Откако во болница го посетил болниот син на пријател, сфатил дека на детето му е …

Повеќе »