Tag Archives: последна трка

Ферстапен во последната трка сезонава влегува од пол-позицијата

Во последните квалификации во овогодинешната сезона во Формула 1, Ред Бул ги заклучи првите две позиции. Актуелниот шампион Макс Ферстапен ја освои пол-позицијата, седма сезонава, а Серхио Перез ќе стартува од второто место. Верстапен го извози најбрзиот круг за 1:23.824. QUALIFYING CLASSIFICATION@redbullracing lock out the front row for Sunday's race …

Повеќе »

(ФОТО) Навредениот Сер Хамилтон ја завршува кариерата?

Од тимот на Мерцедес ни пристигнуваат изненадувачки вести. Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон е толку разочаран што прашање е дали ќе продолжи да вози во најбрзиот тркачки циклус, изјавил првиот човек на Мерцедес, Тото Волф. Волф изјавил дека Хамилтон и целиот тим се разочарани од случувањата во Абу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луис Хамилтон возеше во Абу Даби

Неговото појавување во Абу Даби предизвика голем интерес кај новинарите кои го следеа во чекор. Седумкратниот светски првак во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, се излечи од коронавирусот и ќе настапи на последната трка сезонава, која ќе се вози в недела. Како што е официјално соопштено, Хамилтон бил негативен на …

Повеќе »