Tag Archives: последна порака

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНО И ТАЖНО: Последна порака, додека умирал од корона, на саканата жена!

Само неколку часа пред да почине од компликации предизвикани од ковид 19, еден човек од Тексас и напишал трогателно љубовно писмо на својата сопруга со која бил во брак 21. година. 45-годишниот Били Лоредо бил примен во болница во Мекален, Тексас, на Денот на благодарноста и починал две и пол …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО – Ова е последната порака на Диего Марадона испратена на очувот на неговиот син

Аргентинската телевизија Америка објавила гласовна порака испратена од Диего Марадона неколку часа пред неговата смрт во средата на 25-ти ноември. Последното обраќање во животот на Марадона било на човек кој е во сериозна врска со неговата поранешна девојка Вероника Ојед. Таа е мајка на најмалото дете на Марадона, седумгодишниот Диего …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – „Моментите на самотија многу бргу ќе не научат…“ – Последната ПОРАКА на Исидора Бјелица ќе се ПРЕРАСКАЖУВА!

Исидора Бјелица почина на 52-годишна возраст, по многу годишна борба со ракот на јајниците. Иако се лекуваше со години, болеста секогаш се враќаше, а во последно време и со своите најави самата го предвиде крајот. Таа почина вчера во домот на нејзините родители во Нов Белград. Една од последните фотографии …

Повеќе »

(ФОТО) СУДБИНИ – Ја пронашла последната порака од сопругот кој починал од корона вирус:„Ако најдеш некого…“

Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него… Кога Кејти Колео (33) пристигнала во болницата, нејзиниот сопруг Џон (32) веќе бил мртов и не успеала да се збогува со него. Последните месеци од својот живот ги …

Повеќе »