Tag Archives: портрети

(ФОТО) Починал симпатичниот дедо Зоран кој преку ноќ станал хит на Инстаграм

Починал Зоран Станковиќ, симпатичниот дедо од Србија, кој стана хит на Инстаграм во 2019. година. „По долга борба со меланом, Зоран Станковиќ почина на 29. јули. Ви благодарам на сите што ги направивте неговите последни две години од животот посебни и што бевте со него. Почивај во мир, драг тато”, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ – Инспиративна Иранка со нозе го нацртала портретот на Кристиано Роналдо

Иранката Фатемех Хамами (31) може на многумина, кои секој ден се справуваат со некој вид нарушување, да им биде вистинска инспирација. Имено, Фатемех е 85. проценти парализирана, но тоа не и пречи да ја најде својата уметничка страна. И’ покрај нејзините проблеми, инспиративната Иранка успева да ги исполни своите соништа …

Повеќе »